Minister rolnictwa wykluczył z rządowego wsparcia rolników hodujących świnie w cyklu otwartym, a ci przez pandemię koronawirusa odnieśli duże straty. W związku z tym zaplanowali protest.
Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros przekazał na ręce zastępcy dyrektora Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim kpt. Przemysława Stanowskiego testy narkotykowe. Dzięki takiej pomocy ze strony gminy, kontroli będzie mogła zostać poddana większa grupa osadzonych.
W spór piotrkowskiego urzędu miasta z kupcami z ul. Targowej na prośbę Stowarzyszenia Kupców Regionu Piotrkowskiego włączyła się Ogólnopolska Federacja Przedsiębiorców. Wystosowała ona pismo do prezydenta miasta i radnych, w którym zarzuca, że targowisko przeszkadza mieszkańcom, szpeci okolicę oraz stanowi zagrożenie zdrowotne i sanitarne. Pada jednocześnie sugestia, że dużo lepszym punktem jest targowisko przy Dmowskiego, gdzie miałaby nawet powstać specjalna hala. Z zarzutami nie zgadzają się kupcy z Targowej, którzy odnieśli się do pisma podczas specjalnej konferencji.
15 policjantów z piotrkowskiej drogówki, którzy trafili na obowiązkową kwarantanną, są już po badaniach na koronawirusa. Wszystkie wyniki badań są ujemne.
- Tylko masowe testowanie uczniów na COVID-19 uchroni przed lawiną zakażeń i chaosem w szkołach - mówią Urszula Pasławska i Dariusz Klimczak, posłowie Koalicji Polskiej PSL-Kukiz15. Zwrócili się do ministra edukacji narodowej o podjęcie działań i szybką reakcję.
600 narkotestów zakupili przedstawiciele Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim dla piotrkowskiej Komendy Miejskiej Policji. Testy posłużą do badania podejrzanych substancji.
Mieszkańcy Szczekanicy od 3 lat zabiegają przy wsparciu Rady Osiedla i radnego Jana Dziemdziory o powstanie przejścia dla pieszych przez ul. Wojska Polskiego, na wysokości marketu Dino. Żeby namalować pasy potrzebny jest chodnik po obu stronach ulicy, w tym na terenie należącym do firmy. Miasto wyraziło gotowość przeprowadzenia inwestycji, ale dopiero po wykonaniu swojej część prac przez Dino Polska. Przedstawiciele spółki zgodzili się na takie rozwiązanie i obiecali przeprowadzenie odpowiednich prac. Od tamtego czasu mija 1,5 roku, a przejścia dalej nie ma.
Około 30 osób, kobiet i mężczyzn, protestowało w piątkowe popołudnie na Rynku Trybunalskim w Piotrkowie przeciwko przemocy domowej i przeciwko planom wycofania się z konwencji przemocowej Rady Europy. Uczestnicy przynieśli ze sobą transparenty z napisami "TAK Konwencji!" i "STOP Przemocy!". Odczytano też fragmenty konwencji.
Spór kupców z piotrkowskim Urzędem Miasta trwa. Tym razem handlarze chcą przyjrzeć się kosztom funkcjonowania miejskich targowisk. W związku z tym złożyli do magistratu wniosek o udostępnienie informacji publicznej. Chcą poznać bilansy wpływów i wydatków każdego z targowisk w ciągu ostatnich 12 lat.
Dziewięć traktorów, kilkunastu rolników – niewielką frekwencję miał protest hodowców trzody chlewnej, który odbył się w Srocku w piątek rano. Protestujący chcieli zwrócić uwagę na ciężką sytuację na rynku.