Czteroletnie liceum czy pięcioletnie technikum? Jak dobrze wybrać szkołę, zawód, profil?
Zapewnienie stabilnych dostaw energii, paliw i gazu z przyjaznych środowisku źródeł to główny cel połączonej Grupy ORLEN do 2030 roku. Drogę do niego wytyczą przede wszystkim inwestycje w energetykę odnawialną, wydobycie oraz rozwój projektów napędzających zielony kierunek Grupy, m.in. w obszarze biogazu i biopaliw. Koncern będzie także rozwijać technologie wodorowe, nowoczesną petrochemię i bezpieczną energetykę jądrową. Na realizację strategicznych projektów przeznaczy około 320 mld zł do końca tej dekady.
Technologia idzie do przodu a wraz z nią potrzeby odbiorców. Dzisiaj nie wystarczy dobra usługa czy produkt, konieczne jest innowacyjne podejście, co często oznacza konieczność poszukiwania indywidualnych rozwiązań. Realizacja projektów wymaga specjalistycznych świadczeń, a te zagwarantować może zespół ekspertów z software house. Na czym polega ich praca i jak może przydać się Twojej firmie?
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Piotrkowie będą mieli okazję poznać tajniki samochodów elektrycznych i hybrydowych. Wszystko dzięki umowie z Politechniką Częstochowską, którą w środę podpisano w placówce.
Za nami jubileusz 25-lecia Technikum Hodowli Koni w Wolborzu. W związku z tym wyjątkowym świętem szkołę odwiedzili absolwenci z całej Polski oraz miłośnicy koni.
Polski Fundusz Rozwoju uruchomił Giełdę Miejskich Technologii – platformę, która połączy dostawców rozwiązań z obszaru Smart City z potrzebami technologicznymi gmin i powiatów. W jednym miejscu samorządowiec może porównać oferty różnych firm technologicznych, znaleźć potrzebne rozwiązanie oraz złożyć wniosek o grant na sfinansowanie testów wybranego produktu.
Piknik naukowy z Politechniką Częstochowską oraz Naukowy zawrót głowy to dwa równolegle trwające wydarzenia w Mediatece 800-lecia w Piotrkowie. Organizatorzy przygotowali sporo atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.
Województwo Wielkopolskie jako jeden z pierwszych regionów w Polsce rozpoczął proces budowy gospodarki wodorowej, dostrzegając tym samym szansę i korzyści, jakie niesie ze sobą rozwój technologii wodorowych. Już od 2018 r. Samorząd Województwa Wielkopolskiego nawiązuje w tej sprawie kontakty w kraju i za granicą, prowadzi edukację o technologiach wodorowych, wspiera i promuje wielkopolskie podmioty gospodarcze. W grudniu 2019 r. utworzona została Wielkopolska Platforma Wodorowa, będąca ciałem opiniotwórczym i doradczym Samorządu Województwa Wielkopolskiego w sprawach rozwoju czystej energetyki i tworzenia sieci współpracy w tym obszarze gospodarczym. Członkowie Platformy zrzeszeni są w 4 panelach: biznesu, nauki, liderów samorządowych i obywatelskim. Obecnie zrzesza ona ponad 100 osób.
Myślisz o pracy w urzędzie? Jeśli uważasz, że praca urzędnika to coś dla ciebie, zostań technikiem administracji. Wystarczy dwuletnia szkoła policealna i możesz podjąć pracę!
W Mediatece 800-lecia „w ramach projektu „Sala doświadczeń świata” uruchomiono 3 stanowiska „wirtualnej rzeczywistości”. Z przygotowanych atrakcji można korzystać po założeniu specjalnych okularów VR.