Województwo Wielkopolskie jako jeden z pierwszych regionów w Polsce rozpoczął proces budowy gospodarki wodorowej, dostrzegając tym samym szansę i korzyści, jakie niesie ze sobą rozwój technologii wodorowych. Już od 2018 r. Samorząd Województwa Wielkopolskiego nawiązuje w tej sprawie kontakty w kraju i za granicą, prowadzi edukację o technologiach wodorowych, wspiera i promuje wielkopolskie podmioty gospodarcze. W grudniu 2019 r. utworzona została Wielkopolska Platforma Wodorowa, będąca ciałem opiniotwórczym i doradczym Samorządu Województwa Wielkopolskiego w sprawach rozwoju czystej energetyki i tworzenia sieci współpracy w tym obszarze gospodarczym. Członkowie Platformy zrzeszeni są w 4 panelach: biznesu, nauki, liderów samorządowych i obywatelskim. Obecnie zrzesza ona ponad 100 osób.
Myślisz o pracy w urzędzie? Jeśli uważasz, że praca urzędnika to coś dla ciebie, zostań technikiem administracji. Wystarczy dwuletnia szkoła policealna i możesz podjąć pracę!
W Mediatece 800-lecia „w ramach projektu „Sala doświadczeń świata” uruchomiono 3 stanowiska „wirtualnej rzeczywistości”. Z przygotowanych atrakcji można korzystać po założeniu specjalnych okularów VR.
Uczennice Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 6 w Piotrkowie szyją kominiarki dla ukraińskich żołnierzy.
Lasery to urządzenia emitujące promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła widzianego, ultrafioletu lub podczerwieni. Światło wytwarzane przez lasery jest jednak całkiem inne niż zwyczajne światło towarzyszące nam na co dzień. Zwykłe światło jest mieszaniną promieni o różnej długości fal i o różnorodnej barwie. Nasz wzrok rejestruje je jako światło białe.
Jeśli jesteś nabywcą domu lub mieszkania, podpisałeś umowę deweloperską, i proces budowlany został zakończony, prawdopodobnie dostałeś już od dewelopera informację o konieczności odbioru mieszkania. Jeśli nie jesteś przekonany do swoich umiejętności inżynieryjnych i umiejętności samodzielnego zweryfikowania niedoróbek budowlanych dewelopera, postaw na odbiór techniczny z profesjonalistą.
Transformacja cyfrowa to kompleksowy proces przechodzenia na nowe sposoby pracy przy wykorzystaniu technologii cyfrowych. Może zachodzić na każdym szczeblu organizacji, m.in. w sprzedaży, obsłudze klienta, finansach czy produkcji. Głównym celem transformacji, wspieranej przez Platformę Przemysłu Przyszłości, jest poprawa działania przedsiębiorstw w różnych aspektach: elastyczności, efektywności kosztowej czy szybkości realizacji zamówień.
Basen wybudowany w technologii pasywnej, czyli zużywający minimum energii na funkcjonowanie i ogrzewanie, został udostępniony mieszkańcom. Po obiekcie oprowadzał ich burmistrz Wojciech Ostrowski. Od wtorku (19.10) z basenu zaczną korzystać uczniowie. Do dnia oficjalnego otwarcia pływanie będzie bezpłatne.
Nowy produkt ubezpieczeniowy PKO Ubezpieczenia pozwala zwiększyć ochronę domu, dzięki inteligentnym urządzeniom ostrzegającym o zagrożeniu. W ten sposób spółka PKO Banku Polskiego coraz śmielej wchodzi w obszar produktów niepowiązanych z bankowością. Oferuje już ubezpieczenia zdrowotne, turystyczne oraz przeznaczone dla dzieci.
Smartfon to funkcjonalne urządzenia, bez którego trudno wyobrazić sobie współczesne życie. Z jego pomocą można nie tylko rozmawiać, pisać wiadomości czy odbierać e-maile, ale także płacić rachunki czy oglądać filmy i seriale, bez wspomagania się dodatkowym sprzętem. Wybór odpowiedniego modelu telefonu nie jest jednak sprawą łatwą, zwłaszcza że ilość dostępnych urządzeń na rynku potrafi przyprawić o zawrót głowy. Zatem czym kierować się przy wyborze smartfona? Na jakie parametry warto zwrócić uwagę? Podpowiadamy.