Reklama
artykuł sponsorowany

Lasery – urządzenia o szerokim zastosowaniu

Wtorek, 25 stycznia 2022
Lasery to urządzenia emitujące promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu światła widzianego, ultrafioletu lub podczerwieni. Światło wytwarzane przez lasery jest jednak całkiem inne niż zwyczajne światło towarzyszące nam na co dzień. Zwykłe światło jest mieszaniną promieni o różnej długości fal i o różnorodnej barwie. Nasz wzrok rejestruje je jako światło białe.

Lasery wytwarzają światło jednobarwne. W skład światła wytwarzanego przez lasery wchodzą promienie o jednakowej długości fal. Technologia laserowa znajduje szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach życia.

 

W przemyśle

 

Lasery to elementy składowe wielu urządzeń takich jak wycinarki laserowe, spawarki laserowe, grawerki i znakowarki do metali, szkła, drewna, tworzyw sztucznych, lasery do hartowania.

 

Wycinanie laserowe oferowane przez firmę ciecielaser.pl to popularny sposób na uzyskanie przedmiotów o określonych kształtach i formach. Laserem można ciąć tak twarde materiały, jak metale i drewno oraz materiały bardziej miękkie. Znakowanie laserowe pozwala uzyskać trwały, niezniszczalny i estetyczny nadruk, np. datę przydatności do spożycia na produktach spożywczych lub numer partii.

W przemyśle lasery wykorzystuje się przede wszystkim do obróbki materiałów na etapie produkcji. Dzięki tym urządzeniom można przyspieszyć i usprawnić prace oraz podnieść poziom dokładności obrabianych elementów. Lasery zapewniają precyzyjne cięcie i mikroobróbkę różnorodnych materiałów.

 

W elektronice

 

Nowoczesne urządzenia – drukarki laserowe, odtwarzacze i nagrywarki CD i DVD, myszki komputerowe, czytniki kodów kreskowych to urządzenia wykorzystujące światło lasera.

Światło laserowe daje niesamowite efekty wizualne podczas dyskotek i koncertów.

 

W telekomunikacji

 

Kable światłowodowe przewodzące sygnały w formie impulsów świetlnych o różnej intensywności przenoszą o wiele więcej informacji niż tradycyjne kable telefoniczne.

 

W medycynie i kosmetologii

 

Lasery na coraz większą skalę są stosowane w medycynie. Cięcia laserowe to zabiegi bezkrwawe. Lasery stosowane są m.in. w chirurgii, okulistyce, dermatologii, laryngologii. Laseroterapia to także metoda fizykoterapii polegająca na naświetlaniu odpowiednich obszarów ciała w celach terapeutycznych. Popularnymi laserowymi zabiegami kosmetycznymi są: fotoodmładzanie, laserowe zamykanie naczynek, depilacja laserowa, leczenie zmian skórnych i pigmentacyjnych, terapia przeciwtrądzikowa, usuwanie blizn i rozstępów.


Zainteresował temat?

3

0


Reklama

r e k l a m a

Reklama
Reklama
Reklama Reklama

r e k l a m a

Reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat