W Piotrkowie jest 10 bloków, w których nie ma centralnego ogrzewania. Lokatorzy nadal noszą węgiel w wiadrach na trzecie, czwarte piętro. Na podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej czekają m.in. mieszkańcy z bloku przy Próchnika 13.
„Życie w Piotrkowie Trybunalskim jest najdroższe w całym regionie” - alarmują przedstawiciele Piotrkowskiej Inicjatywy Obywatelskiej, którzy zapraszają na spotkanie informacyjne dla mieszkańców miasta.
Po instytucjach państwowych i samorządowych tym razem spółdzielnie chcą wykorzystać konkurencję na rynku dostaw energii elektrycznej.
Studenci piotrkowskiej filii Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w roli ankieterów.
Piotrkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego pozbywa się działki, na której miał stanąć wielopiętrowy blok. Nieruchomość przy ul. Belzackiej za Polo Marketem zostanie wystawiona w przetargu, a pieniądze ze sprzedaży mają zostać przeznaczone na remont kamienicy na Starym Mieście.
Orlik w Dąbrowie nad Czarną w gminie Aleksandrów w ostatnich dniach zaczął tętnić życiem.
Obecnie kończy się etap rozmrażania przyłączy wodociągowych. Prawdopodobnie w ciągu dwóch dni woda wróci do mieszkańców.
Blisko 140 komputerów z dostępem do Internetu trafi do dzieci z rodzin ubogich, zastępczych, osób niepełnosprawnych oraz Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
Wczoraj na terenie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie odbyło się pierwsze z cyklu spotkań organizowanych przez Piotrkowską Inicjatywę Obywatelską. Przedstawiciele PIO spotkali się z grupą mieszkańców miasta, aby wspólnie spróbować odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Piotrków protestuje.
Scenariusz jak z amerykańskiego thrillera - kilku zamaskowanych mężczyzn dostaje się do domu piotrkowskiego biznesmena, terroryzuje domowników, znęca się nad gospodarzem domu. Napastnicy kradną pieniądze i uciekają.