Imagination Quartet prezentuje swobodny, przestrzenny i pełen wyobraźni styl, w którym dostrzec można elementy modern i free jazzu oraz muzyki improwizowanej i eksperymentalnej. Inspiracją jest wszystko, co może wpłynąć na wyobraźnię...
130 tysięcy złotych otrzyma piotrkowski magistrat w ramach rządowego programu "Radosna Szkoła".
“Jesteśmy oczarowani, zachwyceni i brakuje nam słów”, “Zachwyca mnie optymizm, feeria barw”, “Niezwykła precyzja i ciężka praca zadziwiają” - to tylko kilka refleksji tych, którzy przyszli do Ośrodka Działań Artystycznych przy ul. Sieradzkiej w Piotrkowie, by podziwiać wystawę gobelinów piotrkowskiego artysty.
Jakiś czas temu informowaliśmy, jak kształtowały się wpływy do budżetu miasta z tytułu tzw. “kapslowego”. Była to kwota 1 mln 410 tys. zł przeznaczona na realizację programów: profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii. O komentarze na temat zagospodarowania tych środków poprosiliśmy kilku radnych miejskich.
W późnym średniowieczu w kulturze europejskiej rozpowszechniła się epidemia tańca zwanego tańcem świętego Wita. Mieszkańcy ówczesnych miast i grodów uczestniczyli w trwających czasem kilka dni tanecznych korowodach. Porwani tańcem, często wbrew woli , w zapamiętaniu doprowadzali się do skrajnego wyczerpania na granicy obłędu. Opętańczy, niewytłumaczalny taniec odbywał się na rynkach, placach i ulicach, wyzwalał stan i reakcje zbliżone do epilepsji. Jego finał pozostawiał uczestników oczyszczonych z trosk, gniewu i strachu, łączył wszystkich bez względu na płeć, wiek, profesję i pochodzenie.
- To są priorytety prezydenta, a nie miasta - stwierdzili w programie „O tym się mówi” radni Tomasz Sokalski z Lewicy oraz Marek Konieczko z klubu Rozwój i Gospodarność.
„Zagłada żydowskich miasteczek” - pod takim tytułem zorganizowana została wystawa w Miejskie Bibliotece Publicznej w Piotrkowie przez łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej.
Na wernisaż wystawy Ewy Bloom-Kwiatkowskiej “Taniec Świętego Wita” zaprasza Ośrodek Działań Artystycznych w Piotrkowie.
Nasze informacje potwierdziły się. Organy władzy spółki MZGK zostały wybrane nieprawidłowo. Do spółki wkroczy kurator. Przypominamy, że we wrześniu ubiegłego roku odwołano ze składu Rady Nadzorczej spółki dwóch członków - od tego właśnie zaczęły się prawne zawirowania w MZGK.
W tym roku piotrkowski Urząd Miasta planuje kilka znaczących inwestycji - poinformowała w programie „Magiel” Strefy FM Małgorzata Majczyna - dyrektor piotrkowskiego Biura Inwestycji i Remontów.