Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 odwiedzili piotrkowską jednostkę. Podczas wizyty poznali na czym polega służba w policji oraz czym zajmują się policjanci poszczególnych wydziałów. Technik kryminalistyki zaprezentował, w jaki sposób zabezpiecza się ślady na miejscu zdarzenia, aby młodzież na późniejszym etapie spotkania mogła sama zabezpieczać ślady w miejscu upozorowanego przestępstwa.
Ośrodek Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury (ul. Słowackiego 13) zaprasza w niedzielę 10 listopada o godz. 17.00 na koncert patriotyczny pt. "NIEPODLEGŁA".
𝟰𝟮 𝟴𝟭𝟲 zł zebrano podczas tegorocznej kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków na Starym Cmentarzu w Piotrkowie. To o prawie 10.000 więcej niż w 2023. W tym roku kwestowano w dniach 31 października – 2 listopada.
W Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28, na pierwszym piętrze, zainstalowano samoobsługową fotokabinę. Urządzenie umożliwia interesantom wykonanie profesjonalnych zdjęć do dokumentów. Dzięki udogodnieniu mieszkańcy mogą szybko i wygodnie uzyskać fotografie do takich dokumentów jak dowód osobisty, prawo jazdy, karta mieszkańca czy paszport.
14 wypadków, w których nie było ofiar śmiertelnych i 43 zatrzymanych pijanych kierowców – to bilans akcji "Wszystkich Świętych" prowadzonej w ostatnich dniach na drogach woj. łódzkiego. Zdaniem policji na drogach regionu było bezpieczniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.
Tomaszowscy policjanci zatrzymali 30-letnią kobietę, podejrzaną o zabójstwo swojego, 54 - letniego ojca. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec kobiety tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Grozi jej dożywocie.
W październiku 2024 roku gmina Sulejów rozpoczęła proces wymiany butli powietrznych w jednostkach Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP) wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (KSRG). Dotychczas stosowane butle stalowe, które użytkowane były przez wiele lat, zostaną zastąpione przez nowoczesne butle kompozytowe. Inicjatywa ta jest realizowana w celu zwiększenia bezpieczeństwa oraz komfortu pracy strażaków-ochotników z terenu gminy.
W Dzień Zaduszny, 2 listopada, piotrkowianie licznie odwiedzają groby swoich bliskich, by pomodlić się i zapalić symboliczne znicze. To szczególny czas refleksji i pamięci o tych, którzy odeszli, a także okazja do rodzinnych spotkań na cmentarzu. Wśród zapalonych zniczy i kwiatów, które zdobią nagrobki, panuje atmosfera zadumy nad przemijaniem oraz wdzięczność za wspomnienia, które pozostawiły po sobie osoby zmarłe. Zaduszki to także drugi dzień kwesty organizowanej przez Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.
Działający od blisko 5 lat znany punkt gastronomiczny - „Przystanek Kanapka” oraz, powstała już po ukończeniu budowy Powiatowego Centrum Przesiadkowego w czerwcu tego roku, restauracja „Przesiadkowo” z końcem października zostały zamknięte. Właściciel obu lokali nie zdradza co było powodem decyzji.
Tradycyjnie, jak co roku, w dniach 1 i 2 listopada, Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego (TPTT) organizuje kwestę na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków znajdujących się na Starym Cmentarzu w Piotrkowie Trybunalskim. Ta szczytna inicjatywa, prowadzona już od lat, spotyka się z dużym poparciem mieszkańców miasta, którzy co roku tłumnie odwiedzają cmentarze w okresie Wszystkich Świętych i wspierają tę akcję datkami. Wśród kwestujących znaleźli się politycy i polityczki jak i lokalni społecznicy.