Jakiś czas temu do mieszkańców Piotrkowa trafiła wydawana przez Urząd miasta gazeta „Nasz Piotrków”. Rocznik, do niektórych, trafił nawet kilka razy.
Nowoczesny - całkowicie zautomatyzowany stół, aparat urodynamiczny oraz sześć kardiomonitorów.
Gmina Gorzkowice wyróżniona w wojewódzkim konkursie „Samorząd przyjazny czytelnictwu”.
Wejście w życie ustawy śmieciowej zbliża się wielkimi krokami. Im bliżej lipca 2013 roku, tym większy strach przed nieznanym. A tym jest cena za śmieci na jednego mieszkańca (w większości miast, ale sposób naliczania może być inny – przyp. red.). Wiele gmin narzeka i zaznacza, że nowa ustawa jest nieprecyzyjna i dość wadliwa.
Zadań przybywa, pieniędzy na ich realizację już niekoniecznie. Na to skarży się od lat każdy samorządowiec. Co zrobić, aby samorząd nie zbankrutował? Zwiększyć jego dochód. W jaki sposób? To wie Stowarzyszenie „Razem dla Piotrkowa” (z Krzysztofem Chojniakiem na czele), które o problemach polskich samorządów (również piotrkowskiego) mówiło w poniedziałek podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Rynku Trybunalskim.
Finał Konkursu „Samorząd Terytorialny a Unia Europejska” odbył się w dniu 26 kwietnia 2012 r. w siedzibie Wyższej Szkoły Handlowej w Piotrkowie.
W ubiegłym tygodniu Gimnazjum w Rozprzy stało się miejscem rywalizacji. Rywalizacji rekreacyjnej.
Liczba członków rad nadzorczych desygnowanych przez prezydenta miasta do spółek miejskich, a także wydatki na telefony służbowe prezydenta, sekretarza i przewodniczącego Rady Miasta - to główne punkty kolejnej konferencji prasowej Piotrkowskiej Inicjatywy Obywatelskiej.
Wczoraj na terenie Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Piotrkowie odbyło się pierwsze z cyklu spotkań organizowanych przez Piotrkowską Inicjatywę Obywatelską. Przedstawiciele PIO spotkali się z grupą mieszkańców miasta, aby wspólnie spróbować odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Piotrków protestuje.
Na konferencji prasowej swój manifest programowy zaprezentowała Piotrkowska Inicjatywa Obywatelska.