W związku z wystąpieniem choroby zakaźnej – zgnilca amerykańskiego pszczół wojewoda łódzki wydał rozporządzenie, którym określił obszar zapowietrzony obejmujący m.in. cześć gminy Sulejów.
Dzisiaj Piotrkowski Rynek tętni życiem dzięki corocznemu Świętu Miodu, które przyciąga zarówno mieszkańców, jak i pasjonatów pszczelarstwa z całego regionu. To wyjątkowe wydarzenie, które odbywa się w rynku jest nie tylko okazją do degustacji i zakupu różnorodnych miodów.
To był jeden z największych plenerowych festynów dla dzieci, który zorganizowano w Szkoła Podstawowa im. Władysława Jagiełły w Wolborzu.
Są pierwsze efekty projektu "Pszczoła w mieście", który został rozpoczęty w jesienią 2022 r. w Wolborzu. Zebrano już pierwsze partie miodu, który osobiście wydobywali z pasieki urzędnicy na czele z burmistrzem.
Za nami "najsłodsza" impreza w roku, czyli IX Piotrkowskie Święto Miodu. Pszczelarze zgromadzili się w Rynku Trybunalskim, by zaprezentować efekty pracy pszczelich rojów, nad którymi sprawują opiekę. Były więc miody w przeróżnej postaci, woskowe świece i nie tylko.
Blisko 450 litrów miodu zebrano do tej pory z – piotrkowskiej – miejskiej pasieki, która na terenie Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Żwirki istnieje od 2017 roku.
Już po raz IX w Rynku Trybunalskim zorganizowane zostanie Piotrkowskie Święto Miodu. Tradycyjnie nie zabraknie stoisk wystawienniczych, degustacji i artystycznych występów.
„Zastosowanie i wykorzystanie w medycynie naturalnej produktów pozyskiwanych z ula” - taki był tytuł sobotniej konferencji zorganizowanej przez Stowarzyszenie Edukacja dla Ustawicznego Rozwoju w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Wolborzu.
W lasku nieopodal Szkoły Podstawowej w Wolborzu utworzony został teren zieleni z ulami wraz ze ścieżką edukacyjną. Owady mają doskonałe warunki do produkcji miodu na ogrodzonym terenie, otoczonym starodrzewem lip i akacji.
Od trzech lat piotrkowski Focus Mall działa na rzecz pszczół i dzikich zapylaczy. Pasieka składa się z 5 uli i jest zlokalizowana na dachu Focus Mall Piotrków Trybunalski. Powstała w 2019 roku w ramach kampanii „Ratujemy pszczoły. Razem”. W tym roku zebrano ponad 83 litry miodu, który rozlano do 396 słoików o pojemności 210 ml. W ciągu ostatnich trzech lat powstało niemal 234 litry złocistego nektaru. W minionym sezonie po raz pierwszy pojawił się też unikalny i dostępny tylko lokalnie miód akacjowy i lipowy z nutą rozchodnika, którego całe pole pokrywa dach galerii.