Piątek (21 maja) będzie dla personelu Samodzielnego Szpital Wojewódzkiego w Piotrkowie dniem wolnym od pracy. Będzie natomiast funkcjonował tego dnia mieszczący się w placówce punkt szczepień.
Nowy tomograf komputerowy trafił już do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. By umieścić sprzęt w wybranym miejscu, niezbędne okazało się wykonanie drobnych prac rozbiórkowych. I tak szpital na pewien czas, został pozbawiony fragmentu ściany oraz okien.
Policjanci z bełchatowskiej komendy zatrzymali 34-letniego sprawcę uszkodzenia drzwi w budynku Szpitala Powiatowego w Bełchatowie. Podejrzany działał w warunkach recydywy, co oznacza, że grozi mu wyższy wymiar kary.
Przedstawiciele KORWiNa wyrazili swój sprzeciw wobec podatku dochodowego jako nieefektywnego i niesprawiedliwego. Na znak protestu symbolicznie „wysłali PIT-y w kosmos", podpinając wielkoformatowe kopie rozliczeń podatkowych pod baloniki z helem.
Piątek, 30 kwietnia jest ostatnim dniem na złożenie deklaracji PIT za zeszły rok. Resort finansów nie planuje wydłużenia tego terminu, jak zrobił w zeszłym roku.
Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie trzeba przyjąć osobę ranną czy wymagającą natychmiastowej hospitalizacji. Dlatego też lądowisko dla śmigłowców Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przy piotrkowskim Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim musi być na to przygotowane każdego dnia i przez całą dobę. Jak funkcjonuje to miejsce oraz jak wiele lądowań odnotowuje się tu w ciągu roku?
Punkt szczepień populacyjnych przeciw COVID-19 zlokalizowany w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Belzackiej w Piotrkowie Trybunalskim przeszedł pozytywną weryfikację łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.
Oddział dziecięcy Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie rozszerza swoją ofertę o nowoczesną alergologię. Od 3 lat kierownikiem oddziału jest dr Tomasz Grzelewski - znakomity specjalista w dziedzinie alergologii, który podjął się wraz ze swoim zespołem medycznym, przy aprobacie dyrektora PCMD prof. Piotra Woźniaka, uruchomienia pododdziału alergologii.
Piotrkowski Samodzielny Szpital Wojewódzki im. M. Kopernika wzbogacił o dodatkowy zbiornik na ciekły tlen. Decyzja o instalacji zapadła w związku z pandemią koronawirusa i koniecznością poddawania tlenoterapii większej liczby pacjentów placówki – szczególnie tych chorych na Covid-19. - Obecnie nie stwierdzamy żadnych problemów z dostępnością, kwestiami logistycznymi ani zamawianiem tego życiodajnego leku- podkreślają przedstawiciele szpitala.
Samodzielny Szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim otrzymał nieodpłatnie 10 lamp ultrafioletowych „Zenithlab ZXC-II UVC” od jednej z firm z Tomaszowa Mazowieckiego.