Rozprawa apelacyjna w sprawie zaniedbań lekarzy, które doprowadziły do amputacji nogi Pawła Kowary odbyła się dzisiaj w Sądzie Okręgowym w Piotrkowie. Ostateczna decyzja jednak nie zapadła.
Nowy rok szkolny... i nowa siedziba. Przedszkole Samorządowe nr 16 w Piotrkowie opuściło parter jednego z bloków przy ulicy Słowackiego i przeniosło się do budynku, który dotychczas zajmowała Szkoła Podstawowa nr 2 ( ul. Daniłowskiego 3).
Ulica Próchnika w Piotrkowie została zamknięta, a w najbliższy czwartek nieprzejezdna będzie Piastowska. Kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami przez najbliższe dwa miesiące.
Włodarze gminy Rozprza wspierają mieszkańców, którzy chcą zainwestować w odnawialne źródła energii. Przygotowywany jest projekt, który ma na celu montaż ogniw fotowoltaicznych i solarów.
Jak nie progi zwalniające na chodniku, to zbyt wysoko wyniesione skrzyżowanie. Mieszkańcy Piotrkowa są bezlitośni i wytykają kolejne wady przebudowanej ulicy Spacerowej. Tym razem chodzi o zbyt małą liczbę „kopert” na parkingach przy cmentarzu.
W wyremontowanym dworku w Szydłowie powstało niepubliczne przedszkole. Władze gminy Grabica użyczyły budynek stowarzyszeniu "Przyjazny Kąt". Koszt inwestycji to 1 mln 200 tys zł.
W czwartkowej "Rzeczpospolitej" czytamy o 30 milionach złotych, które nienależnie otrzymali rodzice w ramach świadczenia wychowawczego. Prawo do "500+" tracą najczęściej, gdy podejmują pracę i to ukrywają. Szybko wychodzi to jednak na jaw dzięki powiązanemu z ZUS systemem Emp@tia. Wówczas ośrodki pomocy społecznej występują do beneficjentów o zwrot środków. W Piotrkowie odnotowano cztery takie przypadki na łączną kwotę czterech tysięcy złotych.
Policjanci ruchu drogowego zostali skierowani w rejon przejazdu kolejowego przy ulicy Piłsudskiego w Radomsku, gdzie według zgłoszenia została uszkodzona zapora kolejowy. Okazało się, że 30-letni radomszczanin, kierujący fiatem stilo, wjechał na przejazd kolejowy podczas opuszczania zapór.
Mamy ważną informację dla kierowców korzystających z drogi powiatowej Wroników-Kęszyn-Mierzyn-Cieszanowice (1515E) - od środy zamknięty zostanie odcinek pomiędzy Starą Wsią a Bryszkami.
Na terenie powiatu piotrkowskiego działał gang paliwowy, który odbarwiał olej opałowy i wprowadzał do obrotu jako napędowy. Działania prowadzone były na szeroką skalę. W ciągu 3 miesięcy do obrotu mogło trafić nawet 6 mln litrów nielegalnego paliwa. Skarb Państwa mógł stracić co najmniej ponad 15 mln zł.