Od ponad ośmiu miesięcy w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Słowackiego 13 funkcjonuje Ośrodek Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem. Inicjatywa prowadzona jest fundację Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Psychologów Macierz i powstała dzięki konkursowi ogłoszonemu przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Pieniądze na działanie ośrodka pochodzą z Funduszu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem i Pomocy Postpenitencjarnej. Ci, których dobro prawne zostało naruszone przez przestępstwo, mogą liczyć na pomoc prawną, psychologiczną, a nawet... materialną. Pracownicy ośrodka zachęcają do korzystania z jego usług, tym bardziej, że dofinansowanie placówki obejmuje jedynie okres do końca roku.
W ubiegłym tygodniu w Sejfie gościli m.in. aktorzy serialu "07 zgłoś się". W najbliższy piątek saksofonowy motyw muzyczny z tej kultowej produkcji znów powróci.
Kilkadziesiąt osób uczestniczyło w proteście kobiet, który we wtorek wieczorem zorganizowano w parku Jana Pawła II. Główny celem było zbieranie podpisów pod projektem „Ratujmy kobiety!”
Liczne kampanie społeczne, apele policji niemal każdego dnia uświadamiają nas o zgubnych skutkach jazdy pod wpływem alkoholu. Teoretycznie świadomość społeczeństwa powinna być w tej dziedzinie coraz większa, jednak nadal wiele osób lekceważy ostrzeżenia i decyduje się prowadzić na podwójnym gazie. Policyjne statystyki biją na alarm. Doskonałym przykładem mogą być wydarzenia z ostatnich dni, do których doszło na terenie Tomaszowa i powiatu.
O tym, że w Piotrkowie Trybunalskim mamy najniższe średnie zarobki już wiemy. Informował o tym kilka tygodni temu GUS. Powstał kolejny raport. Firma zajmują się doradztwem w dziedzinie zasobów ludzkich wyliczyła, że prostytutki z naszego miasta zarabiają najmniej w Polsce, bo niespełna 130 zł za godzinę.
Do 30 września funkcjonowało porozumienie w sprawie współdziałania w zakresie bezpieczeństwa osób przebywających na zbiorniku Cieszanowice w powiecie piotrkowskim.
Odcinek Autostrady A1 od Piotrkowa do Częstochowy będzie budowany w śladzie obecnej Drogi Krajowej numer 1. To rodzi obawy mieszkańców gmin położonych przy Drodze Krajowej 91 - na przykład gminy Kamieńsk. Gdy rozpoczną się prace, tranzyt z krajowej jedynki przeniesie się na tzw. starą trasę. - Boimy się, że budynki i droga mogą nie wytrzymać, a tiry rozjadą centrum Kamieńska - zaznacza burmistrz, Bogdan Pawłowski.
Trzeba zmieniać nie tylko prawo, ale i ludzką mentalność - mówi Maria Malczyk, feministka i jedna z inicjatorek „czarnego protestu” (październik 2016) i Strajku Kobiet (marzec 2017) w Piotrkowie. 3 października kobiety po raz kolejny spotkają się na Krzywdzie. Nie będzie jednak pikiety i przemówień. "Dziewuchy" będą zbierać podpisy poparcia dla projektu ustawy "Ratujmy kobiety" i organizują pomoc dla kobiet przebywających w piotrkowskiej noclegowni.
Rozpoczął się kurs kształcący przyszłych monterów rusztowań, zorganizowany przez piotrkowskie Młodzieżowe Centrum Kariery OHP. Zajęcia teoretyczne, jak i praktyczne, w łącznym wymiarze 80 godzin, prowadzone są w Bełchatowie. Uczestniczy w nich młodzież w wieku od 18 do 25 lat, niepracująca i nieucząca się. Kurs to sposób na nieodpłatne zdobycie nowych kwalifikacji.
Czy piotrkowianie mają problem z alkoholem? Tak uważa Przemysław Winiarski, który o zajęcie się problemem apelował do prezydenta w środę podczas sesji Rady Miasta. Radny chce m.in. wprowadzenia zakazu sprzedaży alkoholu podczas imprez organizowanych przez miasto.