Wprowadzenie zniżek na przejazdy komunikacją miejską spowodowało wzrost zainteresowania wyrobieniem Piotrkowskiej Karty Mieszkańca. W związku z dużym obłożeniem urzędnicy namawiają do telefonicznego umawiania wizyt.
Choć była jedną z największych tego typu katastrof w Polsce, nadal wiemy o niej mało. Oficjalnych dokumentów opisujących to wydarzenie praktycznie nie ma. Badacze odnaleźli tylko jedną cienką teczkę zawierającą raport MO. Katastrofa kolejowa w Jarostach, do której doszło 9 października 1962 roku, wciąż budzi wiele pytań. Nie brakuje kontrowersji związanych z ustalaniem jej przyczyn i skutków. Ile było faktycznie ofiar, czemu na miejscu wypadku nie było ekspertów i dlaczego nie próbowano ustalić osób odpowiedzialnych? I czemu nie zachowały się dokumenty?
Przez dwa dni w Piotrkowie znów można było podziwiać kolejkę wąskotorową. Na razie tylko w miniaturze. Makietę kolejki prezentowano w Mediatece 800-lecia.
9 października 1962 roku w pobliżu Piotrkowa Trybunalskiego w katastrofie kolejowej zginęły (wg oficjalnych danych) 34 osoby a 67 zostało rannych. Jednak wielu naocznych świadków w to nie wierzy, bo skala zniszczeń wskazywała na znacznie większą liczbę ofiar. Dlaczego w archiwach PKP i oficjalnych urzędowych rejestrach brak jakichkolwiek danych o tej tragedii?
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na wyjątkową wystawę modelarską zatytułowana "Kolejka wąskotorowa wraca do Piotrkowa Trybunalskiego". Zwiedzający będą mieli okazję obejrzeć ruchomą makietę modułową prezentującą przejazd kolejki wąskotorowej, a także modele pojazdów w skali 1:87.
W przyszłą niedzielę (09.10.2022) przypada 60. rocznica katastrofy kolejowej w lesie między Moszczenicą a Jarostami. W związku z tym w sali Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Moszczenicy odbędzie się spotkanie upamiętniające tamte tragiczne wydarzenia. W planach jest m.in. sesja historyczna i projekcja filmu dokumentalnego, opowiadającego o katastrofie.
Członkowie Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych, emeryci, renciści oraz kolejarze z byłej Lokomotywowni PKP w Piotrkowie Trybunalskim spotkali się w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej przy klasztorze oo. Jezuitów, by uczcić kolejne święto maszynistów oraz jubileusz założenia lokalnego koła, zrzeszającego maszynistów kolejowych.
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie sprawdza czy doszło do namowy lub udzielenia pomocy do targnięcia się na własne życie przez 16-letniego chłopaka, który wszedł pod nadjeżdżający pociąg towarowy. Nastolatek, w wyniku odniesionych obrażeń, zginął na miejscu. Do tego tragicznego zdarzenia doszło 16 września 2022 roku w Jarostach.
Czarna seria na torach kolejowych się nie kończy. Tym razem do wypadku doszło w Opocznie. Niestety mężczyzna potrącony przez pociąg nie żyje.
Tak jak bez zbędnego (zdaniem PKP) rozgłosu przejazd został zamknięty, tak i w podobny sposób został otwarty. Dokładnie nie wiadomo kiedy i o której godzinie. Ale… najważniejsze, że już funkcjonuje.