Advertisement

Nowy wątek w sprawie tragedii na torach w Jarostach

Strefa FM Wtorek, 27 września 20225
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie sprawdza czy doszło do namowy lub udzielenia pomocy do targnięcia się na własne życie przez 16-letniego chłopaka, który wszedł pod nadjeżdżający pociąg towarowy. Nastolatek, w wyniku odniesionych obrażeń, zginął na miejscu. Do tego tragicznego zdarzenia doszło 16 września 2022 roku w Jarostach.
Prokuratura  Prokuratura

Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte przez piotrkowską prokuraturę 19 września.

Czynności dowodowe wykonane w trybie art. 308 § 1 k.p.k. pozwoliły na wszczęcie w śledztwa w sprawie doprowadzenia w dniu 16 września 2022 r. na torach kolejowych w miejscowości Jarosty namową lub przez udzielenie pomocy do targnięcia się na własne życie przez P.K., w wyniku czego pokrzywdzony wszedł pod nadjeżdżający pociąg towarowy relacji Puszków- Kamieniec Ząbkowicki nr lokomotywy ET 22985 i na skutek odniesionych obrażeń zmarł na miejscu zdarzenia, tj. o przestępstwo z art. 151 k.k. - informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.

Art. 151 k.k.: Kto namową lub przez udzielenie pomocy doprowadza człowieka do targnięcia się na własne życie, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.


W toku śledztwa powołano biegłego lekarza medycyny sądowej. Podczas sekcji zwłok pobrano próbki materiału biologicznego, które są poddawane badaniom toksykologicznym, w tym na zawartość alkoholu.


Na razie nie ma jeszcze opinii biegłego w tej sprawie.


Zainteresował temat?

4

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Elka ~Elka (Gość)30.09.2022 07:58

A kto tu się śmieje? Stwierdzam tylko fakt

13


Elka ~Elka (Gość)29.09.2022 06:46

I skończą się rajdy quadem!

18


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat