Artykuły do tagu: Tory

Polacy kupują tanie samochody - auta do 50 tysięcy złotych szybko znikają z rynku. Nowy raport OTOMOTO Insights
Liczba dostępnych na OTOMOTO ogłoszeń jest rekordowa od lat, a ponad 52% wystawionych na sprzedaż samochodów na OTOMOTO w pierwszym kwartale 2024 roku to pojazdy o wartości poniżej 50 tysięcy złotych. Jednak przeszukując platformę trudno zauważyć ten trend - wydaje się, że modele z tego przedziału nie stanowią większości. Na statystyki wpływa tempo sprzedaży najtańszych aut - znikają z platformy szybciej niż droższe samochody. Wysoka podaż samochodów wpływa też na ich ceny - średnia cena samochodu na początku roku 2024 była o 10% niższa niż pod koniec 2023 - wynika z analizy raportu OTOMOTO Insights.
Tegoroczny Motofestyn zapowiada się przebojowo!
Zaledwie kilka dni dzieli nas od kolejnej, XII już edycji Motofestynu w Moszczenicy. Miłośnicy motoryzacji - i nie tylko - spotkają się tym razem w ostatni weekend maja (25-26.05.2024). Na terenie amfiteatru organizatorzy przygotują szereg atrakcji, a całość uświetnią występy muzycznych gwiazd. Tym razem nasz region odwiedzą zespoły Big Cyc i Farben Lehre.
Pociągi pasażerskie pojadą przez Wolę Krzysztoporską
W Woli Krzysztoporskiej powstanie stacja kolejowa do przewozów pasażerskich. To wszystko w ramach dużego kolejowego projektu, którego gmina Wola Krzysztoporska jest partnerem. Nowa linia ma zapewnić dobre połączenia pomiędzy Piotrkowem, Bełchatowem oraz Łodzią.
Auto piszczy podczas hamowania? To nie jest normalny objaw
Hamulce nie powinny piszczeć w trakcie hamowania. No, chyba że mówimy o aucie bardzo, bardzo starym lub samochodzie sportowym z hamulcami dopasowanymi do naprawdę ostrej jazdy. W osobówkach używanych na co dzień piszczące hamulce oznaczają, że coś jest nie tak. Skąd biorą się te irytujące piski i dlaczego nie warto ich bagatelizować?
23.02.2024 08:13
Upamiętnią
24 lutego 1944 roku dowódca oddziału likwidatorów Armii Krajowej kpr. Marian Król ps. "Szczerba" zginął z rąk Niemców po kilkugodzinnej samotnej walce. W związku z okrągłą, 80. rocznicą tego wydarzenia, odbędą się w Piotrkowie Trybunalskim uroczystości upamiętniające bohatera.
Polacy wciąż stawiają na niemiecką motoryzację i silniki spalinowe - raport OTOMOTO “Internetowy Samochód Roku 2023”
Co chętniej wybierali Polacy - BMW Serii 3 czy Cuprę Formentor? To zależy, czy w ubiegłym roku szukali nowego, czy używanego samochodu. Raport OTOMOTO “Internetowy samochód roku 2023” analizuje dane na temat wybieranych przez kierowców samochodów. O tym, jakie są ulubione marki samochodów, modele aut, jakie typy nadwozia przyciągają uwagę Polaków i czy silnik Diesla wciąż jest atrakcyjną opcją dla poszukujących samochodu przeczytać można w najnowszej edycji raportu.
Śmiertelny wypadek na torach. Nie żyje kobieta
Do tragedii doszło w piątkowy wieczór (26.01). W miejscowości Baby (gm. Moszczenica) na torach kolejowych kobieta została śmiertelnie potrącona przez nadjeżdżający pociąg osobowy. Wszyscy podróżujący koleją zostali bezpiecznie ewakuowani.
Rolnicy znów wyjadą na drogi. Znamy trasę przejazdu ciągników
Ogólnopolski protest planowany na 24 stycznia zostanie zorganizowany także w naszym regionie. Rolnicy nie zgadzają się na wprowadzanie kolejnych ograniczeń produkcyjnych i przepisów, które ich zdaniem demolują gospodarkę rolną.
Traktory Kubota – zastosowanie w pracach komunalnych
Pierwszy ciągnik rolniczy Kubota wyprodukowano w latach 1960-1961, obecnie koncern wytwarza około 240 tysięcy sztuk maszyn rolniczych rocznie. Kubota jest japońską marką znaną na całym świecie, ma długą historię i słynie z innowacyjności. Ciągniki Kubota to niezawodne maszyny rolnicze, ale można wykorzystywać je też w innych celach. Jakie zastosowanie mają w pracach komunalnych?
Motoryzacyjne emocje w Moszczenicy
Fani motorsportu będą mogli sprawdzić swoje umiejętności podczas Mikołajkowego Konkursu Zręczności Kierowców organizowanego przez Automobilklub Piotrkowski już w najbliższą niedzielę (03.12). Przede wszystkim mikołajkowe KZK skierowane jest do kierowców amatorów.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat