Od 1 wrześnie pieczę nad przychodniami w Sulejowie i Włodzimierzowie będzie sprawował Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej SUL-MED - informują urzędnicy na stronie internetowej Urzędu Miejskiej w Sulejowie. Czy to oznacza, że problemy mieszkańców gminy z dostępem do opieki medycznej zostały rozwiązane?
Coraz więcej ludzi zleca pisanie różnego rodzaju prac zaliczeniowych, licencjackich, magisterskich, czy wręcz fragmentów albo całych książek studentom i innym osobom wyspecjalizowanym w konkretnych dziedzinach nauki, czy wiedzy popularnonaukowej. Sytuacja ta może nie jest do końca etyczna, zwłaszcza gdy podpisujemy później taki elaborat swoim imieniem oraz nazwiskiem, ale jest jak najbardziej realna, a część osób zarabia, czy też dorabia właśnie w ten sposób. W języku angielskim nazywamy to ghostwritingiem. Internet jest pełen tego typu ogłoszeń, zawierających cenniki za stronę tekstu, zróżnicowane w zależności od stopnia jego trudności, a część z nas na pewno ma choć jednego ze znajomych, kto trudnił się albo nadal trudni tego typu dorywczą pracą, popularną zwłaszcza w środowiskach zbliżonych do uniwersytetów i innych szkół wyższych.
Wrzesień to początek nauki nie tylko dla dzieci i studentów. Mieszkańcy naszego regionu już wkrótce będą mogli dowiedzieć się więcej na temat Funduszy Europejskich. Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego organizuje bezpłatne szkolenia i seminaria. Jedno z nich odbędzie się również w Piotrkowie.
Trwa budowa ronda u zbiegu ulic Armii Krajowej, Dmowskiego, Górnej i Żelaznej w Piotrkowie. Prace przebiegają zgodnie z harmonogramem, jednak kierowcy zwracają uwagę na zupełnie inny problem. Wyjeżdżając z ul. Kostromskiej lub drogi poprowadzonej przez tereny giełdy, nie ma informacji, że droga jest... ślepa.
Szpital przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie już wkrótce będzie miał trzy nowe karetki. W środę wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński podpisał umowę na przekazanie pieniędzy na zakup jednego pojazdu w ramach „Programu wymiany ambulansów”. Oprócz tego placówka otrzyma jeszcze dwie karetki z wojewódzkiego budżetu obywatelskiego.
Kamery na mundurach to poprawa bezpieczeństwa i transparentność działań strażników. Nagrywanie interwencji funkcjonariuszy powoduje ograniczenie agresji ze strony osób, wobec których podejmowane są działania. Spada również liczba skarg na nieprawidłowe przeprowadzenie interwencji lub przekroczenie uprawnień przez funkcjonariuszy. Nagranie z kamery osobistej jest również materiałem dowodowym - wylicza – na portalsamorzadowy.pl - Piotr Saternus, prezes zarządu krajowego Polskiego Związku Straży Miejskich i Gminnych. Czy jest szansa, że w nowy sprzęt wyposażeni zostaną strażnicy miejscy z Piotrkowa?
Mieszkańcy gminy Aleksandrów mieli w tym roku dwa powody do świętowania, ponieważ tegoroczne święto plonów połączone zostało z galą disco-polo. Podczas uroczystości podziękowano za zbiory i rozstrzygnięto konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy. Nie zabrakło również atrakcji muzycznych. Na scenie pojawiły się znane zespoły disco polo: Jędrusie, Dejw i Bajera.
Taka lekcja historii odbyła się w miniony weekend w Pożarniczym Centrum w Wolborzu. Piknik zorganizowano w ramach II edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego.
Kilkanaście dni temu działacze Koalicji Obywatelskiej zaprezentowali listy do Sejmu, w okręgu nr 10 znajdowało się na niej 18 osób, jak się jednak okazuje, na ostatecznej, zarejestrowanej liście znalazło się aż pięć nowych nazwisk.
Mieszkańcy gminy Rozprza i powiatu piotrkowskiego spotkali się w niedzielne południe, by uczcić 80. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz pamięć o Bitwie o Szosę Piotrkowską we wrześniu 1939 roku.