Szkoła Podstawowa nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim zyskała nowoczesną pracownię. Najwięcej powodów do radości, mają uczniowie, którzy interesują się chemią oraz fizyką. Dzięki nowemu wyposażeniu, będzie można tam przeprowadzać ciekawe doświadczenia naukowe oraz organizować interesujące zajęcia. We wtorek (8 czerwca) dokonano oficjalnego otwarcia tego miejsca.
Minął rok od uruchomienia Asystenta głosowego w aplikacji mobilnej PKO Banku Polskiego. Przy jego pomocy, używając mówionych poleceń, można m.in. zrobić przelew zwykły do zdefiniowanego odbiorcy lub na numer konta oraz przelew na telefon, a także sprawdzić stan środków na rachunku. Funkcji i możliwości Asystenta będzie stopniowo przybywać.
Dziś w piotrkowskim oddziale ogólnopolskiej sieci szkół Teb odbyła się impreza pod hasłem Drzwi Otwarte. Wszystkie pracownie ukazały swoje wnętrze przybyłym ósmoklasistom, do których skierowana była cała akcja. W salach, gdzie odbywa się kształcenie zawodowe i ogólnokształcące, można było zobaczyć możliwości naszych uczniów. Grono fryzjerów zadbało o kolorystykę we włosach i makijaż. Fotografowie pokazali swoje najlepsze prace, wykonane sprzętem firmy Canon ( z którą szkoła współpracuje). Programiści udowodnili, że drukarka 3D to wyjątkowo sprytny sprzęt, a informatycy, że języki ( nie tylko obce) rządzą światem. Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych i humanistycznych przygotowali dla odwiedzających mnóstwo atrakcji w swoich pracowniach. Do czego można użyć pomarańczy, jajek i sody? Kto był dziś w Teb Edukacja ten wie!
O 2 mln 681 tysięcy złotych powalczą projekty w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. Piotrkowianie zgłosili łącznie 29 inicjatyw, które teraz muszą przejść weryfikację. We wrześniu w głosowaniu wybierzemy zwycięskie projekty w czterech kategoriach.
1 czerwca na terenie województwa łódzkiego startuje kwalifikacja wojskowa. W naszym mieście komisja rozpocznie pracę 8 czerwca.
Jeżeli pandemia nie zaskoczy nas nową mutacją, to po wakacjach powinniśmy wrócić do normalności, również w wymiarze funkcjonowania systemu opieki zdrowotnej – powiedział we wtorek minister zdrowia Adam Niedzielski.
17 maja rozpoczął się protest uczniów w całej Polsce. Młodzi ludzie ubierają się na czarno, a elementem, który ma ich dodatkowo wyróżniać jest czerwona wstążka, przypięta do ubrania, plecaka lub po prostu zawiązana na nadgarstku.
Wraz z ustępowaniem pandemii i powolnym powrotem do normalności także szkoły wkrótce powrócą do stacjonarnej edukacji. Z jednej strony uczniowie podkreślają radość z ponownego spotkania znajomych. Z drugiej wielu obawia się, że po długim okresie nauki zdalnej program ich przerośnie i nie poradzą sobie w tradycyjnych szkolnych realiach. O braku powodów do obaw przekonuje łódzki kurator oświaty, Waldemar Flajszer, który zwrócił się z apelem do dyrektorów i nauczycieli o ułatwienie młodzieży powrotu do normalnej edukacji.
75 proc. Polaków deklaruje, że spędzi urlop w kraju, a co czwarta osoba planuje wyjazd za granicę - wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. 30 proc. szuka miejsc wypoczynku, w których nie ma tłumów, a 18 proc. planuje wyjazdy w mniejszym gronie.
Najlepsi uczniowie szkół zawodowych z miasta i powiatu, ale także Łowicza, Rawy Mazowieckiej i Skierniewic spotkali się w odnowionej siedzibie piotrkowskiej Biblioteki Pedagogicznej z wicemarszałkiem Zbigniewem Ziembą oraz kuratorem oświaty Waldemarem Flajszerem. Przekazali oni specjalne listy gratulacyjne i podkreślali znaczenie edukacji zawodowej dla regionu i województwa.