Jako najlepszą piosenkę na własny pogrzeb młodzi Brytyjczycy wybierają "When the party is over" Billie Eilish, starsi wolą "My way" Franka Sinatry albo "Time to say goodbye" Andrei Bocellego. Tak wynika z akcji #MyLastSong, czyli „moja ostatnia piosenka” zorganizowanej przez londyńskie Science Museum. W Polsce podczas pochówków najczęściej słychać muzykę klasyczną albo utwory Czesława Niemena, ale zdarza się też disco polo.
Zmobilizowali się w grudniu. Chcieli pomóc Krystiankowi, mieszkańcowi wsi Przygłów, który choruje na nowotwór. Strażacy z OSP Przygłów ogłosili więc akcję zbiórki złomu, której rozmiary przerosły najśmielsze oczekiwania. Po ponad dwóch miesiącach ogłosili, ile pieniędzy udało im się zebrać.
Kajakarz, pilot szybowcowy, skoczek spadochronowy, podróżnik 2015 roku według „National Geographic”. Jako pierwszy człowiek w historii samotnie przepłynął kajakiem Ocean Atlantycki z kontynentu na kontynent (z Afryki do Ameryki Południowej) wyłącznie dzięki sile mięśni. Aleksander Doba spotkał się w poniedziałek w Mediatece 800-lecia z mieszkańcami Piotrkowa i regionu.
Ma 18 lat i ma mutację genu typu MECP2. Takich osób w Polsce jest troje, a Patryk Kabziński jest najstarszym z nich. Patryk dzięki dotychczasowej pomocy i rehabilitacji chodzi samodzielnie. Potrzebuje jednak pomocy i wiele osób udziela mu wsparcia organizując bal czy spotkanie z rzeźbiarzami. To wszystko 8 lutego w Piotrkowie.
Arcobaleno Kasztelan Rozprza przegrał w meczu 13. kolejki II ligi piłki siatkowej z AZS 2020 Częstochowa 1:3 (18:25, 16:25, 25:21, 23:25). Zespół z Rozprzy zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli 3. grupy i ma tylko punkt więcej niż zamykający stawkę MKS Bzura Ozorków.
Od początku lutego na terenie całego kraju rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa. Przy komisjach wojskowych w województwie łódzkim obecni będą żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy opowiedzą o służbie w WOT i przedstawią jakie profity i możliwości czekają na tych, którzy zdecydują się zasilić szeregi łódzkich Terytorialsów.
Po doskonałej inauguracji nowego ligowego roku kibice oczekiwali, że nasi szczypiorności pójdą za ciosem i przywiozą z Głogowa komplet punktów. Ten mecz wygrali jednak gospodarze, co oznacza, że w tym sezonie Piotrkowianin nadal nie odniósł wyjazdowego zwycięstwa.
KPR Gminy Kobierzyce był faworytem sobotniego spotkania, ale do 45. minuty to było bardzo wyrównane widowisko. W ostatniej fazie tego meczu gospodynie przejęły inicjatywę i pokonały nasz zespół 30:24 (11:12).
Przedstawiciele sulejowskiego samorządu, urzędnicy, przedstawiciele organizacji i stowarzyszeń, sportowcy, harcerze, osoby związanej z kulturą – wszyscy oni spotkali się w piątkowy wieczór w Zielonym Gościńcu we Włodzimierzowie, by podsumować to, co działo się w gminie Sulejów w 2018 i 2019 roku.
Nasz klub po raz kolejny pierwsze miejsce w rankingu najlepszych klubów i zawodników, sporządzonym przez przedstawicieli Oyama Polskiej Federacji Karate. W rankingu uwzględniono około 40 klubów zrzeszonych w Polskiej Federacji Oyama Karate oraz 253 finalistów międzynarodowych i ogólnopolskich zawodów. Piotrkowianie zdominowali rywalizację prezentując najwyższą formę zarówno w konkurencjach Kata, Kobudo jak i widowiskowych walkach Kumite- Knockdown, zdobywając wiele medali na Mistrzostwach i Pucharze Polski.