Piotrkowska adwokat za swoją opozycyjną działalność otrzymała Krzyż Wolności i Solidarności.
- Zdziwiło mnie to - tak fakt zgłoszenia się do IPN wdowy po generale Czesławie Kiszczaku komentuje posłanka ziemi piotrkowskiej Elżbieta Radziszewska. Sprawa dokumentów TW Bolka wzbudza emocje także w naszym regionie.
Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi oraz Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” w Piotrkowie zapraszają na wykład doktora hab. Janusza Wróbla, pracownika naukowego Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN w Łodzi.
Piotrkowianin Jerzy Misztela nie może startować na posła, senatora, nawet na radnego, nie może też pełnić innych funkcji publicznych. Dlaczego? Sąd Okręgowy w Łodzi orzekł, że złożył niezgodne z prawdą oświadczenie lustracyjne.
Jeśli chcesz obejrzeć stare piotrkowskie fotografie to zapraszamy do piotrkowskiego archiwum. Placówka organizuje dzień otwarty, podczas którego odwiedzający będą mogli obejrzeć między innymi zdjęcia ze zbiorów archiwum.
Osadzeni z aresztu w Piotrkowie, będą oglądać wystawy i uczestniczyć w wykładach przygotowanych przez łódzki oddział IPN-u. Więźniowie poznają między innymi metody działania służb PRL-u.
Na Cmentarzu Powązkowskim (wojskowym) w ramach ogólnopolskiego projektu badawczego Instytutu Pamięci Narodowej trwają poszukiwania miejsc pochówku terroru komunistycznego. Na liście figuruje m.in. rtm Witold Pilecki.
Szkoła Podstawowa im. Miry i Tadeusza Sygietyńskich w Proszeniu włączyła się w program edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej “Lekcje z najnowszej historii”. Zajęcia przeprowadził Artur Ossowski.
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Komornikach włączyła się w program edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej zatytułowany “Lekcje z najnowszej historii”.
Organizatorem sesji było Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim i Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. Głównym punktem konferencji był referat Pawła Kowalskiego kierownika Oddziału Edukacji Publicznej IPN w łodzi pn. „Zbrodnia katyńska”.