Już dziś mieszkańcy bloku przy ul. Łódzkiej 35 A zamkną bramkami drogę wyjazdową na ul. Łódzką, z której korzysta całe osiedle Wysoka-Łódzka. Mają do tego prawo, bo droga jest na gruncie ich wspólnoty mieszkaniowej i mają też zgodę magistratu, który nie mógł nie zgodzić się na zamknięcie prywatnego terenu.
Jak mówi Zbigniew Inowłodzki z bloku 35 A, tzw. kolejowego, sąsiedzi ciągle go pytają, kiedy słupki zostaną wkopane, wszyscy mają bowiem dość samochodów, które od lat przejeżdżają pod oknami w szczycie niemal dotykając balkonu na parterze.
Mieszkaniec miejscowości pod Tomaszowem, cierpiący na zaawansowany gościec, został odesłany z kwitkiem z piotrkowskiego Szpitala Wojewódzkiego, mimo że dostał pilne skierowanie na oddział reumatologiczny. Choremu powiedziano, że kolejka oczekujących jest tak długa, że nawet go do niej nie dopiszą. Zdaniem NFZ, to niedopuszczalne.
Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim włączyli się w kampanię informacyjną pod hasłem „Pilnuj drinka” zainicjowaną przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii. Akcja skierowana jest głównie do osób młodych uczęszczających do dyskotek, klubów i innych lokali rozrywkowych, które mogą się stać potencjalnymi ofiarami przestępstw.
„Proszę państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm” obwieściła dzień po pierwszych prawie wolnych wyborach parlamentarnych aktorka Joanna Szczepkowska. A był to okres szczególny. Jak wtedy wyglądał Piotrków Trybunalski? Czy, jak twierdzi większość, był to czas radości z nadchodzących przemian i oczekiwania na prawdziwą wolność? Czy może także obaw i odwracania wszystkiego „do góry nogami”?
4 czerwca 1989 roku odbyły się pierwsze w powojennej historii Polski częściowo wolne wybory do Sejmu oraz całkowicie wolne do przywróconego Senatu. Zakończyły się zwycięstwem opozycji startującej jako Komitet Obywatelski „Solidarność”.
Klęskę poniosła strona rządząca, której udało się zdobyć tylko 5 miejsc w Sejmie (w pierwszej turze). Klęskę przez wielu oczekiwaną, ale dla wielu klęskę zupełnie niespodziewaną.
Wyjazd na zieloną szkołę do Poronina był wielkim przeżyciem dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy koło Piotrkowa Trybunalskiego. Ani opiekunowie, ani rodzice dzieci nie spodziewali się, że 17 maluchów wyląduje w szpitalu.
Przegląd za 120 zł. łapówki. Policjanci z Zespołu do Walki z Korupcją realizując materiały właśnie zatrzymali 26-letniego klienta stacji diagnostycznej.
Radomszczańscy policjanci zatrzymali 9 osób w wieku 16 - 31 lat, w tym jedną mieszkankę Radomska, sześciu mieszkańców gminy Gomunice oraz dwóch mieszkańców województwa śląskiego.
Jeszcze kilka tygodni temu informowano, że wreszcie – po wielu miesiącach dyskusji – podjęta została decyzja o lokalizacji schroniska dla bezpańskich zwierząt. Dziś pojawiły się kolejne wątpliwości. Niepokój w tej sprawie zasiali radni, pytając podczas minionej sesji Rady Miasta, czy to prawda, że piotrkowskie bezpańskie psy zostaną przeniesione do schroniska w Bełchatowie. Pytanie takie zadał m.in. Jan Dziemdziora. – Otrzymałem odpowiedź, że władze miasta rozważają taką koncepcję – informuje radny. Plotki o nowej koncepcji władz miasta zaskoczyły wszystkich, a szczególnie pracowników schroniska, którzy mieli nadzieję, że władze miasta potraktowały wreszcie problem piotrkowskiego schroniska poważnie.
Dziś po raz kolejny wszystko stanęło pod znakiem zapytania.
To będzie już IX Międzynarodowy Turniej o Puchar Wicemistrza Olimpijskiego Piotra Stępnia. W najbliższą niedzielę (8 czerwca) w piotrkowskiej hali Relax rywalizować będą młodzi zapaśnicy stylu klasycznego (13 - 15 lat).
"Rzeczpospolita": W jednym z wątków afery korupcyjnej w służbie zdrowia pojawiają się dwa nazwiska posłów - ludowców. Gazeta ustaliła, że chodzi o liderów PSL w Łodzi: Stanisława Olasa i Stanisława Witaszczyka.