Sobota, wietrzny, wieczór i mała strażnica Ochotniczej Straży Pożarnej w Kamocinie. To tu, tak jak kilkadziesiąt lat temu, spotkały się kobiety z jednej gminy. Panie ubijały masło, przędły wełnę, wyszywały ludowe wzory, maglowały pościel. W tym gronie znaleźli się również mężczyźni, którzy ostrzyli kosy i akompaniowali damskim śpiewom. Wszystko to podczas warsztatów integracyjnych kół gospodyń wiejskich z terenu gminy Grabica, które mają za zadanie uchronić ludowe tradycje od zapomnienia.
W listopadzie kolejna z trzech najstarszych mieszkanek gminy Grabica, urodzonych w 1914 roku, obchodziła urodziny. Jest to pani Józefa Patury (z domu Płachta), mieszkanka Lutosławic Rządowych.
Aż 30 mln przeznaczono w ciągu czterech lat na inwestycje w gminie Grabica.
W opublikowanym dziś rankingu „Rzeczpospolitej” Piotrków zajął I miejsce w kraju wśród miast na prawach powiatu pod względem wykorzystywania środków unijnych. W innej kategorii (gmin wiejskich )najlepszym w województwie łódzkim okazał się Wolbórz.
„Piotrków i Piotrkowianie anno Piotrkoviensis 793” to wystawa zorganizowana przez towarzystwo fotograficzne F4.
Ogólnopolska policyjna akcja CHARLY wymierzona przeciwko osobom posiadającym i rozpowszechniającym w sieci treści pornograficzne nie ominęła również Piotrkowa.
Grabica najlepsza w powiecie piotrkowskim, szósta w województwie łódzkim. Tak wynika z rankingu opublikowanego przez jeden z ogólnopolskich dzienników, który sklasyfikował wszystkie wiejskie gminy w województwie.
Ponad 11 tysięcy złotych to wartość sztabki tego drogocennego kruszcu, którą udało się wygrać jednej z mieszkanek Piotrkowa w konkursie organizowanym przez Bank BGŻ „Marzenia na wagę złota”.
Maleje liczba uczniów w piotrkowskich szkołach. Do gimnazjów poszło o 109 dzieci mniej niż w ubiegłym roku, z kolei w szkołach podstawowych liczba uczniów spadła o 105. Mniejsze obłożenie mają również przedszkola. Tu dzieci jest mniej o 44. Takie dane pojawiły się w raporcie opracowanym przez Referat Edukacji Urzędu Miasta.
W latach 70-tych pojawiły się prognozy demograficzne, z których wynikało, że Piotrków na początku XXI wieku będzie liczył ponad 100 tys. mieszkańców. Tymczasem dziś w naszym mieście żyje nieco ponad 78 tys. osób.