Dobra wiadomość dla miłośników "pstrykania" zdjęć. Starostwo Powiatowe w Piotrkowie ogłasiło IV konkurs fotograficzny "Ziemia Piotrkowska-moja mała ojczyzna w obiektywie". Celem konkursu jest odkrycie i pokazanie ciekawych miejsc na terenie powiatu piotrkowskiego.
Pijany kierowca potrącił cztery osoby. Do zdarzenia doszło wczoraj nad ranem w Lutosławicach Rządowych w gminie Grabica. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia.
Bez przeszkód rozstrzygane są kolejne przetargi na terenie gminy Grabica. Gmina realizuje inwestycje zgodnie z przyjętym planem. Już dziś może się pochwalić wybudowaniem drogi w miejscowości Dziwle za 300 tysięcy złotych. Kolejna umowa na budowę drogi między Grabicą i Lubonią jest już podpisana.
Od kilku lat systematycznie ubywa piotrkowian. Dziś jest nas mniej niż osiemdziesiąt tysięcy. Sytuacja, gdy piotrkowian ubywało, miała też miejsce w trakcie wojny i tuż po niej. Największy boom demograficzny przeżył Piotrków w okresie PRL-u i - co dość niezwykłe - w okresie, kiedy miasto wchodziło w skład rosyjskiej guberni.
Trwają prace wykończeniowe nowej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Brzozie. Pod czujnym okiem wójta gminy Grabica Edwardy Wójcik powstaje projekt wystroju wnętrza obiektu, którego budowa ruszyła w ubiegłym roku.
Droga w miejscowości Dziwle oraz odcinek pomiędzy Grabicą i Lubonią wzbogacą się w tym roku o asfalt. W planie inwestycyjnym gminy Grabica znalazły się 2 miliony złotych na wykonanie tego zadania. - Jest to zgodne z wcześniej przyjętym harmonogramem prac – przyznaje wójt Edwarda Wójcik. – Te odcinki do tej pory były tłuczniowe, a takie drogi wymagają ciągłej pielęgnacji. Po zmodernizowaniu ich, mieszkańcy będą czuli znaczną ulgę.
Na przyszły rok pozostaje już niewiele dróg do remontu. – W miarę posiadanych środków wprowadzamy do budżetu gminy kolejne odcinki – dodaje wójt.