Ponad 125 milionów trafi do samorządów z województwa łódzkiego w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To bezzwrotne wsparcie dla samorządów, których przychody zostały uszczuplone przez pandemię koronawirusa. Pieniądze trafią m. in. do Piotrkowa oraz samorządów z powiatu piotrkowskiego.
Jeszcze w tym roku wystartuje budowa ul. Nowy Świat w Piotrkowie. Ma ona łączyć ul. Wierzejską ze skrzyżowaniem ulic Reagana i Broniewskiego. Podczas briefiengu prasowego prezydent Krzysztof Chojniak poinformował, że inwestycja otrzyma znaczące dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Po ustąpieniu obecnej fali zakażeń, co powinno nastąpić w ciągu 4-5 tygodni, szacowana odporność populacyjna w Polsce będzie na poziomie 45-50 procent – ocenia szef WIM prof. Grzegorz Gielerak.
Trener personalny z Piotrkowa, Artur Cichecki, na czas zamknięcia branży fitness znalazł nowe zajęcie. Gra w serialach paradokumentalnych. Mogliśmy go już zobaczyć w serialach "Kasta" i "Gliniarze", a teraz wziął udział w nagraniach do serialu "Lombard - życie pod zastaw". Jest też pomysłodawcą spontanicznych treningów w galeriach handlowych.
Budynek, w którym mieści się dziś siedziba Sądu Rejonowego i Sądu Okręgowego w Piotrkowie to jedna z najokazalszych budowli w mieście. Z daleka zwraca uwagę nie tylko jasna elewacja, ale też wieńcząca ścianę frontową rzeźba przedstawiająca Temidę. Kiedyś przykuwała uwagę również stojąca na zewnątrz fontanna z rzeźbą sikającego do niej chłopca. Ze zniknięciem figurki wiąże się ciekawa historia.
- W mojej ocenie, w sprawie Trynkiewicza, nie było innej możliwości, niż kara śmierci - mówi piotrkowska prokurator Małgorzata Ronc, która była gościem programu "7 metrów pod ziemią", prowadzonego przez Rafała Gęburę. Sprawa Mariusza Trynkiewicza była jedną z dwóch, w których wnosiła o karę śmierci.
Wystawianie przez kontrahentów faktur z odroczoną płatnością powoduje, iż na konto sprzedawcy pieniądze za sprzedany towar lub wykonaną usługę trafiają z opóźnieniem. Czas ten może wynosić nawet kilka miesięcy, co ma duże znaczenie dla zachowania płynności finansowej przedsiębiorstwa. Nie ma również gwarancji, iż po upływie terminu zapłaty zobowiązania finansowe zostaną zaspokojone. Jednym z popularnych rozwiązań, umożliwiających prężny rozwój firmy niezależnie od ilości wystawionych faktur z odroczoną płatnością jest faktoring. Na czym on polega i jakie są jego rodzaje?
Elżbieta Dobrzyńska, dyrektor piotrkowskiego sanepidu mówiła w programie „O tym się mówi” na antenie radia Strefa FM o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w regionie oraz o pracy stacji sanitarno - epidemiologicznej w czasie pandemii. Rozmówczyni Beaty Hołubowicz – Stachaczyk podkreślała w wywiadzie, że sporo piotrkowian niestety cały czas lekceważy rządowe obostrzenia.
Białoruskie flagi na piotrkowskim Archiwum. 25 marca, w rocznicę proklamowania swojego niepodległego państwa - Białoruskiej Republiki Ludowej, społeczeństwo białoruskie, a zwłaszcza środowiska niezależnej opozycji demokratycznej obchodzą Dzień Wolności Białorusi. Wsparcie okazało im między innymi Archiwum Państwowe w Piotrkowie wraz ze swym oddziałem w Tomaszowie Mazowieckim.
„Od okresu pandemii obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania naszymi działaniami. A my przydzielamy dotacje, do których każdy przedsiębiorca musi wnieść wkład własny. Oznacza to, że przedsiębiorcy są w na tyle dobrej sytuacji, że myślą nie tylko o przetrwaniu, ale też o rozwoju oraz nowych inwestycjach i innowacjach” – powiedziała Małgorzata Oleszczuk, prezes PARP w rozmowie z Wojciechem Surmaczem, prezesem PAP.