Kacper ma 1,5 roku i jest ciężko chory. Jego rodzice zaufali firmie, która miała pomóc w zbiórce pieniędzy na operację dziecka. Teraz czują się przez nią oszukani. Podejrzewają, że na konto ich dziecka zbierano pieniądze, które trafiły do kieszeni nieuczciwych osób. (Jako pierwszy o tej sprawie informował tygodnik "Po Prostu Informacje").Kacperek Kubik urodził się bez lewej komory serca. - Ma za sobą dwie operacje. Ale by mógł dalej żyć, potrzebna jest jeszcze jedna, ostatnia. Profesor, który wcześniej operował synka, wyjechał do Niemiec. By zrobić tam operację, potrzeba 60 tysięcy złotych. Nie stać nas na to, więc liczyliśmy na pomoc innych - wzrusza się Zuzanna Rudzka, mama Kacperka.
Coraz mniej bezpiecznie na placach budowy. Drastycznie rośnie ilość wypadków w tych miejscach. W minionym półroczu bieżącego roku w powiecie piotrkowskim, bełchatowskim, tomaszowskim, opoczyńskim i radomszczanskim doszło aż do 9-ciu wypadków, czyli tyle samo co w całym ubiegłym roku. W dwóch przypadkach były to ofiary śmiertelne.
Niewyobrażalny smród rozchodzący się po całej okolicy – to uciążliwość, z którą muszą borykać się nie tylko mieszkańcy osiedla Wronia. Z takimi samymi problemami męczą się mieszkańcy ul. Twardosławickiej w Piotrkowie. Pobliska firma zajmująca się wytopem tłuszczów wieprzowych zatruwa powietrze w najbliższej okolicy. – Wieczorami i w nocy nie można nawet otworzyć okna, taki jest smród. A trudno spać przy zamkniętych oknach latem. Nie da się mieszkać w takich warunkach. Sytuacja ta trwa od ok. roku. Nikt nie wie, co to jest za firma. Nie ma tam żadnej tablicy ani szyldu – protestują mieszkańcy.
- Brakuje nam terenów, poza przyszkolnymi, gdzie w mieście można uprawiać sport i rekreację. Dlatego też pojawiła się koncepcja budowy boiska wielofunkcyjnego przy ulicy Budki. Nie przypuszczałem jednak, że ta lokalizacja wywoła aż tyle kontrowersji - powiedział prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.
Na jednym z największych osiedli w pobliżu prowizorycznego boiska wznoszą się apartamentowce. Murawę zaorał już dawno ciężki sprzęt. Koparki, potężne koła tirów i gąsienice spychaczy spowodowały, że na wertepach co chwila któryś z młodych piłkarzy doznaje kontuzji.
Na przeklinanym przez kierowców i znanym z wielu stłuczek i wypadków skrzyżowaniu Al. Sikorskiego z ul. Energetyków w Piotrkowie uruchomiono wreszcie sygnalizację świetlną.
Tym razem jest trójbarwna. Na skrzyżowaniu Alei Sikorskiegio z obwodnicą N-S uruchomiono dziś o godz. 11-stej istniejącą od kilku lat sygnalizację świetlną.
Na "niby-rondzie" za Carrefourem już za dwa dni ma zostać uruchomiona sygnalizacja świetlna.
W weekend rozpoczęły się pierwsze prace związane ze zmianą organizacji ruchu na skrzyżowaniu Sikorskiego i Energetyków.
Na kurz, hałas, zagrożenia w ruchu drogowym i brak miejsc parkingowych, czyli to, co wiąże się z budową kompleksu handlowo-rozrywkowego Focus Park, skarżą się sąsiedzi placu budowy, mieszkańcy ul.Zamenhoffa. Obawiają się, że te najcięższe prace potrwają jeszcze długo, a prawdziwe problemy, tzn. zakorkowanie osiedlowych uliczek samochodami klientów „Focus Parku” jeszcze przed nimi. Zapowiadają,
że jeżeli budowlańcy nie ograniczą się do placu budowy i nadal będą wchodzić na ich „podwórko”, zablokują uliczki dla ciężkiego sprzętu.
– Park w tym miejscu – proszę bardzo, ale fokus to już się tu dzieje – ironizuje Mirosław Michałowicz, jeden z mieszkańców ul. Zamenhoffa.