Kolejną edycję rowerowej nocnej gry miejskiej Kulturower zorganizowali wspólnie przedstawiciele Centrum Informacji Turystycznej oraz Piotrkowskiej Grupy Rowerowej.
Rozmaite zasiłki, takie jak 500+ sprawiają, że wiele kobiet nie decyduje się dziś na podjęcie pracy zawodowej – twierdzi Dorota Cudzich, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim, z którą rozmawialiśmy nie tylko o bezrobociu, ale i o sytuacji na rynku pracy w regionie piotrkowskim.
Wiadukt przy ul. Wojska Polskiego w kierunku Szydłowa i Grabicy został zamknięty w związku z budową autostrady A1. Kierowcy muszą liczyć się z dziesiątkami kilometrów objazdów, z kolei mieszkańcy, którzy wcześniej pokonywali wiadukt pieszo, boją się, że zostaną odcięci od możliwości dostania się na drugą stronę wiaduktu. Rozmowy z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad przyniosły skutek i powstanie przejście pod autostradą. To jednak nie koniec negocjacji.
Przyjdź na Rynek Trybunalski i oznakuj swój rower.
Podejmij wyzwanie Trash Challenge. Akcja polega na posprzątaniu wybranego terenu, a następnie opublikowaniu zdjęcia przed i po na swoim profilu na dowolnym portalu społecznościowym. W piątek las przy ul. Wolborskiej posprząta jedna z piotrkowskich firm.
Przebył 6000 km i spotkał się z młodymi piotrkowianami by pomóc mieszkańcom swojej prowincji. Ksiądz Madan Sual Singh, misjonarz i dyrektor ośrodka społecznego w Kandhamal w Indiach odwiedził w czwartek Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej, czyli kościół oo. Jezuitów. Opowiadał jak trudno jest być katolikiem wśród hinduistów.
Dzień rodzicielstwa zastępczego będziemy obchodzić 30 maja, jednak piotrkowskie rodziny zastępcze świętują nieco wcześniej. W czwartek zorganizowano z tej okazji konferencje pod hasłem "Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie" wraz z warsztatami kompetencji dla rodziców zastępczych. Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim nadal poszukują rodzin zastępczych, zwłaszcza tych niezawodowych i zawodowych, ponieważ wciąż jest ich zbyt mało, co oznacza, że wiele dzieci czeka na prawdziwy dom.
To marzenie wielu dzieci. Własna przestrzeń w ogrodzie – na trawie bądź na drzewie. Domek niezależnie od tego czy zrobiony przez tatę czy dziadka, czy też kupiony staje się azylem, miejscem, do którego zaprasza się przyjaciół, doskonałą kryjówką a także królestwem dziecięcej wyobraźni. Każdy maluch marzy o domku, w którym będzie mógł spędzać czas, nawet wtedy, gdy pogoda będzie niesprzyjająca. A to świetna odskocznia dla rodziców, no i rewelacyjne uzupełnienie działki czy ogrodu. Dlatego właśnie domek dla dzieci to niezmiennie bardzo popularny element wyposażenia. Zobacz, jak wybrać najlepszy.
Fizjoterapeuci z całego kraju, w tym również ci w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęli strajk włoski, polegający na bardzo skrupulatnym wykonywaniu swoich obowiązków. Pacjenci, mimo poparcia protestu, skarzą się na długi czas oczekiwania na zabiegi.
Zdjęcia, dokumenty, listy, wspomnienia i szkice, łącznie 116 banerów i oprawionych plansz, związanych ze szkoleniem ponad 20 tys. polskich ochotników, przyszłych żołnierzy Błękitnej Armii, w pamiętnym obozie Kościuszko w Stanach Zjednoczonych, można zobaczyć na specjalnej wystawie w piotrkowskiej Filii UJK. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 9 maja, o godzinie 12.00. Większość prezentowanych na wystawie zdjęć pochodzi z archiwum nowojorskiego Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej.