Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zorganizował wraz z uczniami i nauczycielami piotrkowskich szkół podstawowych, happening mający na celu promowanie prawidłowych wzorców i uwrażliwienie społeczności na problemy przemocy domowej. W poniedziałek (02.12.2024) młodzi przeszli od rynku w kierunku Mediateki z białymi balonami symbolizującymi sprzeciw wobec przemocy. W miejskiej bibliotece odbyła się pogadanka z psychologiem, a dzieci przedstawiły scenki teatralne ukazujące problem przemocy w domach.
Jak radzić sobie z emocjami dorastającego dziecka? Kiedy młodzi dają znać, że nie chcą być traktowani jak dzieci? Na te i inne pytania, odpowiedzi usłyszeli uczestnicy warsztatów zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie. To cykliczne wydarzenie zorganizowane specjalnie dla Piotrkowian, którzy zdecydowali się bycie rodzicem zastępczym.
Rozstrzygnięty został konkurs na zastępcę dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie. Wygrała związana z tą jednostką Joanna Suszko- Bąkiewicz. Dyrektorem formalnie nadal jest Zofia Antoszczyk, która przebywa na długotrwałym zwolnieniu lekarskim.
Izabela Dędek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie została wyróżniona podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, które zostały zorganizowane przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.
Rozjaśniamy świat - to tytuł projektu, który w tym roku realizowany był w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie. Jego zadaniem było przeciwdziałanie przemocy, a we wtorek w mediatece podsumowano przeprowadzone działania.
Wzrosły progi kryterium dochodowego uprawniające do otrzymania dodatku mieszkaniowego w Piotrkowie. Obecnie wynosi ono: w gospodarstwie 1 osobowym - 2538,46 zł, a w gospodarstwie wieloosobowym - 1903,85 zł.
600 złotych podwyżki domagają się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, którzy we wtorek zorganizowali strajk ostrzegawczy. Dyrekcja Ośrodka oraz Urząd Miasta przerzucają się nawzajem odpowiedzialnością za brak podwyżek.
55 piotrkowskich rodzin skorzystało już w tym roku z pomocy asystenta rodziny. Pracownik oddelegowany z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wspiera osoby, które z różnych powodów nie radzą sobie z wychowaniem dzieci. Asystent wspólnie z rodziną analizuje problemy oraz stara się je rozwiązać.
Dzień rodzicielstwa zastępczego będziemy obchodzić 30 maja, jednak piotrkowskie rodziny zastępcze świętują nieco wcześniej. W czwartek zorganizowano z tej okazji konferencje pod hasłem "Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie" wraz z warsztatami kompetencji dla rodziców zastępczych. Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim nadal poszukują rodzin zastępczych, zwłaszcza tych niezawodowych i zawodowych, ponieważ wciąż jest ich zbyt mało, co oznacza, że wiele dzieci czeka na prawdziwy dom.