Artykuły do tagu: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

Wyróżnienie dla piotrkowianki
Izabela Dędek z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie została wyróżniona podczas Wojewódzkich Obchodów Dnia Pracownika Socjalnego, które zostały zorganizowane przez Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.
Z MOPR-em przeciwko przemocy
Rozjaśniamy świat - to tytuł projektu, który w tym roku realizowany był w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie. Jego zadaniem było przeciwdziałanie przemocy, a we wtorek w mediatece podsumowano przeprowadzone działania.
Dodatki mieszkaniowe: wzrosło kryterium dochodowe
Wzrosły progi kryterium dochodowego uprawniające do otrzymania dodatku mieszkaniowego w Piotrkowie. Obecnie wynosi ono: w gospodarstwie 1 osobowym - 2538,46 zł, a w gospodarstwie wieloosobowym - 1903,85 zł.
600 złotych podwyżki domagają się pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, którzy we wtorek zorganizowali strajk ostrzegawczy. Dyrekcja Ośrodka oraz Urząd Miasta przerzucają się nawzajem odpowiedzialnością za brak podwyżek.
Piotrkowianie korzystają z pomocy asystenta rodziny
55 piotrkowskich rodzin skorzystało już w tym roku z pomocy asystenta rodziny. Pracownik oddelegowany z Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie wspiera osoby, które z różnych powodów nie radzą sobie z wychowaniem dzieci. Asystent wspólnie z rodziną analizuje problemy oraz stara się je rozwiązać.
Piotrkowskie rodziny zastępcze świętują
Dzień rodzicielstwa zastępczego będziemy obchodzić 30 maja, jednak piotrkowskie rodziny zastępcze świętują nieco wcześniej. W czwartek zorganizowano z tej okazji konferencje pod hasłem "Dzieciństwo to miejsce, gdzie mieszka się przez całe życie" wraz z warsztatami kompetencji dla rodziców zastępczych. Przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim nadal poszukują rodzin zastępczych, zwłaszcza tych niezawodowych i zawodowych, ponieważ wciąż jest ich zbyt mało, co oznacza, że wiele dzieci czeka na prawdziwy dom.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat