Spodziewali się podwyżek, ale… nie takich. Opłaty targowe w Piotrkowie wzrosły i to drastycznie, bo w niektórych przypadkach nawet o 150%. Kupcy prowadzący handel przy Targowej czy przy Dmowskiego mówią, że „pójdą z torbami” i proszą władze miasta o wycofanie się z decyzji o podwyżkach.
Jedni chcą wyjechać z osiedla, by zdążyć na czas do pracy, drudzy rozstawiają swoje stragany, często zasłaniając kierowcom wyjazd z osiedlowych uliczek. Awantury, wyzwiska, kopanie w samochód, rękoczyny są niemal na porządku dziennym na terenie hali targowej w Piotrkowie, a co gorsza nie zanosi się na to, by sytuacja miała ulec zmianie. - Dlaczego mieszkańcy są zakładnikami handlujących?! - grzmią mieszkańcy bloków na osiedlu Piastowskie.
Przed niektórymi piotrkowskimi supermarketami nie zaparkujecie za darmo. Właściciele obiektów naliczają opłaty za parkingi. Zwykle pierwsza godzina jest bezpłatna, trzeba jednak pobrać bilet z parkomatu, za brak którego grozi już mandat. Tylko czy wszyscy mieszkańcy zdają sobie z tego sprawę?
W sieci pojawił się filmik, na którym widać karpie w foliowej torebce, w której nie ma wody. Zdarzenie miało być zarejestrowane w jednym z piotrkowskich hipermarketów. Wspomniany filmik opublikowała na swoim profilu także fundacja Viva, która walczy o prawa zwierząt.
Ponad 1,5 promila alkoholu miał kierowca poloneza, który został zatrzymany przez innego kierowcę. Do obywatelskiego zatrzymania doszło w Zalesicach.
Pasażerowie mokną i marzną na przystanku, bo nie ma wiaty. Chodzi o przystanek autobusowy przy ul. Żelaznej w Piotrkowie. Okazało się, że powodem demontażu był jej zły stan techniczny.
Kierowcom puszczają nerwy, kiedy zmuszeni są czekać nawet kilkanaście minut, by przejechać przez przejazd kolejowy w centrum Piotrkowa. To odwieczny problem komunikacyjny naszego miasta.
Rokowania miały pomóc rozwiązać spór zbiorowy w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie, tymczasem sytuacja w placówce pozostaje bez zmian - informuje Ogólnokrajowy Pracowniczy Związek Zawodowy Służb Państwowych i Społeczno-Zawodowych.
„Wirus ASF - Sytuacja bieżąca" to temat tegorocznego forum rolniczego ziemi piotrkowskiej, które obyło się 25 października. Hodowla świń jest jedną z tradycyjnych gałęzi rolnictwa naszego regionu, którą rolnicy uprawiają od pokoleń. Żółta strefa zagrożenia przed afrykańskim pomorem świń znów się powiększyła w Łódzkiem. Rolnicy z powiatu piotrkowskiego z niepokojem obserwują nowe ogniska występowania ASF i przygotowują się na najgorsze.
Nauczyciele znów strajkują. Tym razem protest ma być jednak inny niż ten wiosenny. Szkoły nie będą zamknięte, więc rodzice nie muszą obawiać się o swoje dzieci. Nauczyciele chcą pokazać istotne kwestie dotyczące ich pracy. Zdecydowali się więc na strajk włoski.