Wiata przy Żelaznej w Piotrkowie zlikwidowana

Strefa FM Środa, 27 listopada 201911
Pasażerowie mokną i marzną na przystanku, bo nie ma wiaty. Chodzi o przystanek autobusowy przy ul. Żelaznej w Piotrkowie. Okazało się, że powodem demontażu był jej zły stan techniczny.
fot. Mapy Googlefot. Mapy Google

Problem zgłosiła nam słuchaczka Strefy FM Piotrków. Jak tłumaczy, nie ma się gdzie schować przed wiatrem lub deszczem i czekanie na autobus Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego po prostu jest niekomfortowe i uciążliwe. - Do niedawna był tam przystanek, a w tych okolicach mieszka wielu starszych ludzi. Teraz został rozebrany, nie ma nic. Autobusy jeżdżą w cały świat. Zróbcie coś w tej sprawie - mówiła na antenie radia mieszkanka Piotrkowa.


Wiatami przystankowymi w Piotrkowie nie opiekuje się Miejski Zakład Komunikacyjny, a Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta, do którego zwróciliśmy się w tej sprawie o komentarz. - Rzeczywiście, jakiś czas temu ta wiata została stamtąd usunięta, został tylko sam znak przystankowy i najprawdopodobniej jest tam tylko ławka. Wiata była w bardzo złym stanie technicznym i nie nadawała się już do naprawienia, więc trzeba było zdemontować, aby nie stwarzała zagrożenia. W tym roku pewnie się już nie uda, ale postaramy się, aby w przyszłym roku sytuacja się zmieniła i wyremontowana wiata w tym miejscu stanęła - mówi Agata Wypych, pełniąca obowiązki dyrektora Zarządu.


Jak dodaje Agata Wypych, piotrkowski ZDiUM boryka się też z problemem dewastowania wiat przystankowych, przez co stan części z nich pozostawia wiele do życzenia.

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)29.11.2019 02:42

Jestem kierowcą MZK i ta pani co mówi to jest jedna wielka sciema.tak zgadza się wiaty nie ma ale jak jeżdżę linię 5 to przez cały dzień wsiada tam góra 3 czasem 4 osoby.to nie wiem gdzie ta kobieta ma te tłumy oczekujących na autobus

02


gość ~gość (Gość)28.11.2019 21:42

Wiata nie kosztuje 5zł ale też Piotrków nie jest sołectwem. Mówimy o mieście liczącym 70 tysięcy mieszkańców.

20


gość ~gość (Gość)28.11.2019 14:01

Rozkład swoje autobusy swoje

20


gość ~gość (Gość)28.11.2019 11:40

Taka wiata nie kosztuje 5zl troszeczkę wyrozumiałości

03


gość ~gość (Gość)27.11.2019 14:24

To miasto jest "przecudowne". Wiaty przystankowe likwidują bo są w złym stanie technicznym... Mam pomysł zlikwidujmy też MZKi, patrząc na nie można śmiało wywnioskować, że również są w złym stanie technicznym. Jednym słowem skansen na kołach. Plotki głoszą, że niedługo zamiast tych rozklekotanych MANów będą jeździć furmanki z końmi...

81


reen ~reen (Gość)27.11.2019 16:25

Co za miasto.Było najpierw pomyśleć o nowej wiacie i dopiero rozbierać starą!!

82


gość ~gość (Gość)27.11.2019 12:49

To przechodzi ludzkie pojęcie... Dla ZDiUM wiata jest tak trudnym towarem do zdobycia... Postawienie jednej z nich jest tak wielkim wyczynem, że może się z tym równać jedynie zdobycie korony ziemi! Zabrali wiatę przed najgorszym terminem z możliwych - jesień i zima. To przepraszam, po jakim czasie ZDiUM ściąga wiaty po zdecydowaniu o tym? Dzień, tydzień, miesiąc? Czy ZDiUM nie może się odpowiednio przygotować do tego rodzaju najprostszych zadań??? A może fundusz ZDiUM na ten roku jest już zamknięty i nie przewiduje się tak ogromnego wydatku jakim jest wiata?

52


gość ~gość (Gość)27.11.2019 11:43

Na przyszly rok stanie.oby przed wiosna zdazyli.zimą nie jest potrzebna bo piotrków to afryka i ciepło jest w okresie zimy....

51


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat