By opisać budynki Wielkiej i Małej Synagogi należy cofnąć się do czasów, gdy w Piotrkowie powstała gmina żydowska, powołana w 1679 roku na mocy przywileju króla Jana III Sobieskiego. To jej staraniami 10 lat później we wschodniej części miasta, zwanej wtedy Wielką Wsią, stanęła bóżnica i sąsiadujący z nią kirkut, czyli cmentarz żydowski. Choć trzeba pamiętać, że Żydzi osiedlili się w Piotrkowie o wiele wcześniej, tworząc swoje małe miasteczko, co jest zresztą tematem na osobny artykuł. A my wróćmy do Synagogi...
Mieszkańcy ulicy Moryca w Piotrkowie walczą o kompleksową przebudowę drogi. Wzmożony ruch samochodów ciężarowych, tegoroczna zima oraz brak odwodnienia przyczyniły się do katastrofalnego stanu nawierzchni jezdni. Prowadzone są doraźne naprawy, które mają tymczasowo poprawić i utrzymać przejezdność. W środę z mieszkańcami spotkał się Karol Szokalski, dyrektor Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.
Zmieniły się godziny funkcjonowania Miejskiej Biblioteki Publicznej. Placówka będzie dostępna dla czytelników z zachowaniem reżimu sanitarnego.
Na pewnym etapie swojego życia każdy młody człowiek marzy o łóżku piętrowym. Choć w większości przypadków zależy mu wyłącznie na modnym designie, to takie łóżko może okazać się również niezwykle funkcjonalne. Świetnie sprawdzi się w małych pokojach. Pozwoli zaoszczędzić miejsce, a tym samym pozostawić twojemu dziecku więcej przestrzeni do nauki i zabawy. Sprawdź, jak korzystnie wpłynie na przestrzeń takie połączenie łóżka z biurkiem!
Mieszkańcy Blizina ostatni weekend (20 – 21 marca) spędzili bardzo pracowicie. Nie tylko posprzątali swoją okolicę, ale i rozwieźli ulotki o szczepieniach. Wcześniej zebrali pierwsze nakrętki - pomoc dla wymagającego operacji Gabrysia.
Romana Roszak zasili drużynę MKS Perły Lublin. Środkowa rozgrywająca MKS Piotrcovii podpisała z nowym klubem roczny kontrakt, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.
Po kilkumiesięcznej przerwie elektryczne hulajnogi znów są dostępne dla użytkowników z Piotrkowa Trybunalskiego. By móc z nich korzystać trzeba spełnić pewne warunki. Usługa ma być dostępna co najmniej do końca listopada.
Piotrcovia nigdy nie miała szczęścia do rozgrywek o Puchar Polski. To się niestety sprawdziło w ćwierćfinałowym spotkaniu, w którym nasz zespół przegrał rywalizację ze Startem Elbląg. Pojedynek obfitował w wiele zwrotów sytuacji, a o awansie zdecydowały rzuty karne. W nich więcej szczęścia miały przyjezdne, a Piotrcovii została już tylko walka w lidze. Mecz w normalnym czasie zakończył się remisem 30:30 (17:17), a w karnych 6:5 wygrał Start.
- Dlaczego osoby, które korzystają z programu "Rodzina +4" nie mogą wyrobić Piotrkowskiej Karty Mieszkańca? - pytał na antenie Strefy FM, piotrkowianin Marcin Pietras. który postanowił skierować w tej sprawie petycję do rady miasta Piotrkowa, wzywając do usunięcia zapisów wykluczających rodziny wielodzietne ze wspomnianego programu.
Jeszcze na kwadrans przed końcem spotkania 16. Serii PGNiG Superligi szczypiornistek wydawało się, że po wielu latach nasz zespół odczaruje Halę Globus. Prowadził bowiem z MKS-em Lublin różnicą trzech trafień - 19:16. 22-krotny mistrz Polski odrobił jednak straty, a w końcówce zachował więcej zimnej krwi i wygrał 26:23. Piotrcovia nie składa jednak broni w walce o brązowy medal. Już w niedzielę zagramy kolejny bardzo ważny mecz z KPR Gminy Kobierzyce.