Advertisement

Pracowity weekend w Blizinie

Tydzień TrybunalskiRegion Czwartek, 25 marca 20212
Mieszkańcy Blizina ostatni weekend (20 – 21 marca) spędzili bardzo pracowicie. Nie tylko posprzątali swoją okolicę, ale i rozwieźli ulotki o szczepieniach. Wcześniej zebrali pierwsze nakrętki - pomoc dla wymagającego operacji Gabrysia.

Ładuję galerię...

 

W sobotę, 20 marca grupa około 20 mieszkańców Blizina (podzielona na 4 pięcioosobowe zespoły, wyposażona w rękawice, kamizelki odblaskowe i maseczki) ruszyła, by posprzątać swoją okolicę. Śmieci niestety było dużo – m.in.: aluminiowe puszki, butelki PET, ale i opony samochodowe, pampersy, odpady budowlane, a nawet telewizor. Zebrano około 50 worków odpadów, które zostaną odebrane przez gminę.

 

- Pierwsza akcja „Sprzątanie swojej miejscowości” już za nami. Dziękuję wszystkim mieszkańcom i druhom OSP Blizin, a w szczególności komendantowi Dariuszowi Kraszkiewicz, który koordynował prace porządkowe – mówi sołtys Blizina i jednocześnie radna gminna Kamila Kaczorowska. - Wspólnie posprzątaliśmy cząstkę naszego świata. Wierzę w to, że ta akcja stanie się już naszą tradycją i co rok będziemy właśnie tak witać wiosnę! – dodaje sołtys.

A strażacy, oprócz pomocy w przewożeniu pełnych i ciężkich worków z odpadami, do każdego domu dostarczali również ulotki informacyjne dotyczące szczepienia przeciw COVID-19.


Wcześniej, 15 marca opróżniono po raz pierwszy metalowe serce, w którym mieszkańcy Blizina zbierali plastikowe nakrętki, które będą przekazane potrzebującemu Gabrysiowi Rokseli na przeprowadzenie kosztownej operacji.

- Bardzo się cieszę, bo minął miesiąc, a nasze nakrętkowe serce, dzięki zaangażowaniu mieszkańców zostało napełnione. Jest to dowód, że nakrętki zbiera już każdy z nas! W dalszym ciągu sołectwo Blizin kibicuje Gabrysiowi i wspiera go całym sercem!!! – dodaje Kamila Kaczorowska.


Zainteresował temat?

2

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wolus ~Wolus (Gość)27.03.2021 22:18

Z tym sprzątaniem świata to jest tak, wyrzucę starą muszlę klozetowa do rowu przy drodze do Radziątkowa,a potem zorganizuję sprzątanie świata, i ogłoszę to wszystkim dookoła, coś mi tu nie pasuje...

20


Steńka ~Steńka (Gość)25.03.2021 15:53

U nas w Krężnej też strażoki roznosili łulotki.

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat