Na lotnisku Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej fundacja Cor Ignis zainaugurowała działalność odnowionej Sali Pamięci AK. Podczas symbolicznej uroczystości wieloletni kustosz sali i przedstawiciel środowiska kombatanckiego Marian Makowski przekazał historyczny sztandar 25. pułku AK na ręce przedstawicieli ZHP, ZHR oraz Związku Strzeleckiego Strzelec. W uroczystości wzięło udział liczne grono gości z regionu i całego kraju, a nawet zagranicy.
Na piotrkowskim lotnisku cały czas trwają intensywne prace związane z budową odtwarzanej Salą Pamięci 25. pułku AK. Placówka powstaje dzięki ofiarności tysięcy osób z całego kraju oraz - w większości społecznej -pracy kilkunastu wolontariuszy na miejscu. Dzięki zebranym środkom pierwotna koncepcja sali przedstawiona na wizualizacji została rozszerzona. W sobotę o godzinie 13:00 - podczas Fly Festu, odbędzie się symboliczna inauguracja działalności odtworzonej Sali Pamięci.
Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej od kilku miesięcy koordynują działania wojskowych w walce z pandemią. Działania przeciwkryzysowe na obszarze województwa łódzkiego wykonują wspólnie z żołnierzami wojsk operacyjnych.
Ponad rok temu została zlikwidowana piotrkowska Sala Pamięci Armii Krajowej, która przez wiele lat funkcjonowała przy klasztorze oo. Bernardynów. Fakt ten poruszył miłośników historii i osoby przywiązane do dziedzictwa AK. Powołali oni fundację, która postawiła sobie za cel reaktywowanie muzeum oraz stworzenie przy nim centrum aktywności obywatelskiej. Rozpoczęli w tym celu zbiórkę funduszy na portalu zrzutka.pl. Pomysł spotkał z bardzo dobrym odbiorem i dzięki wpłatom od ludzi z całego kraju marzenie grupy pasjonatów już wkrótce stanie się rzeczywistością.
Zimą zwierzęta mają mniej możliwości zdobywania pokarmu. Wielu z nas decyduje się im pomóc i na przykład dokarmia ptactwo. Okazuje się, że można to robić w taki sposób, by zwierzęta wracały do nas również wtedy, gdy mroźne miesiące miną. Wtedy pomogą nam w walce z insektami.
Około 150 osób w Piotrkowie (oficjalnie) dokarmia bezdomne zwierzęta. W praktyce jest ich znacznie więcej. Wydaje się, że jeszcze więcej jest tych, którym to przeszkadza. Niczym nieuzasadnioną agresję budzi w nich ktoś, kto wystawia przed blokiem karmę dla kotów czy miskę z wodą dla ptaków. Dlaczego?
Mieszkańcy ul. Garbarskiej w Piotrkowie chcą pomagać czworonogom, ostatnio jednak zauważyli, że miski z wodą, które wystawiają dla zwierząt ciągle znikają.
Zdjęcia, dokumenty, listy, wspomnienia i szkice, łącznie 116 banerów i oprawionych plansz, związanych ze szkoleniem ponad 20 tys. polskich ochotników, przyszłych żołnierzy Błękitnej Armii, w pamiętnym obozie Kościuszko w Stanach Zjednoczonych, można zobaczyć na specjalnej wystawie w piotrkowskiej Filii UJK. Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek, 9 maja, o godzinie 12.00. Większość prezentowanych na wystawie zdjęć pochodzi z archiwum nowojorskiego Stowarzyszenia Weteranów Armii Polskiej.
Przedstawiciele władz Piotrkowa uczcili w czwartek (14 lutego) 77. rocznicę powstania Armii Krajowej. W uroczystości uczestniczyli również przedstawiciele organizacji kombatanckich. Kwiaty zostały złożone kolejno przed pomnikiem Nieznanego Żołnierza oraz przed miejscami powiązanymi z gen. Stefanem Roweckim "Grotem", m.in. przed pomnikiem przy Miejskim Ośrodku Kultury.
W IV Liceum Ogólnokształcącym im. Generała Stefana Roweckiego "Grota" w Piotrkowie Trybunalskim uczczono 77. rocznicę utworzenia Armii Krajowej.