Advertisement

Artykuły do tagu: Krajowa

Zgarnęli podróbki i papierosy bez akcyzy
315 sztuk podrobionej odzieży, galanterii i perfum oraz 540 paczek papierosów bez polskiej akcyzy przejęła łódzka Krajowa Administracja Skarbowa. Nielegalne towary zostały zarekwirowane podczas kontroli na targowiskach w Radomsku i Bełchatowie.
Dachowanie na DK12 [ZDJĘCIA]
Do groźnego zdarzenia doszło w środowe przedpołudnie w Sulejowie. Na ul. Opoczyńskiej zderzyły się trzy samochody, a jeden z nich dachował. DK 12 była całkowicie zablokowana.
Nocne naprawy na krajowej dwunastce
W Sulejowie na dwukilometrowym odcinku DK12 (od km 412 do km 414) rozpoczyna się planowana naprawa nawierzchni jezdni. Ze względu na fakt, że odcinek ten należy do najbardziej obciążonych ruchem w województwie, prace będą prowadzone w nocy.
Strażacy usuwali drzewa z
Pochylone drzewa pomiędzy Przygłowem a Sulejowem zagrażały bezpieczeństwu kierowców jadących krajową "dwunastką". Dzięki interwencji druhów z OSP KSRG Przygłów problem szybko udało się zlikwidować.
80-lecie powołania Armii Krajowej
14 lutego 1942 r. funkcjonujący od później jesieni 1939 r. Związek Walki Zbrojnej przeformowany został w Armię Krajową. Wszyscy miłośnicy historii, a zwłaszcza pasjonaci dziejów II wojny światowej wiedzą, że skala działalności polskiego ruchu oporu z lat 1939-1945 osiągnęła rozmiary rzadko spotykane w okupowanej przez Niemców Europie. Zachęcamy do lektury artykułu dr Macieja Hubki z Archiwum Państwowego w Piotrkowie Trybunalskim
14.02.2022 08:37
80 lat temu...
14 lutego 1942 roku powołano do życia Armię Krajową. Dla Piotrkowa to szczególnie ważne wydarzenie, ponieważ pierwszym komendantem AK został urodzony i wychowany w tym mieście - Stefan Rowecki-Grot.
Ares wytropił nielegalne papierosy
Służby Krajowej Administracji Skarbowej przejęły na targowisku w Bełchatowie 7 tys. 800 szt. papierosów bez akcyzy i 20 kg nielegalnego tytoniu. Używki pomógł wykryć pies Ares.
Żegnamy
We wtorkowy poranek, w wieku 98 lat zmarła ppłk dr n. med. Halina Kępińska–Bazylewicz, ps. Kora, łączniczka i sanitariuszka Armii Krajowej oraz Honorowa Obywatelka Piotrkowa Trybunalskiego.
Podrobiona odzież na targowisku w Piotrkowie
Blisko 1900 sztuk odzieży sportowej i dziecięcej zakwestionowali funkcjonariusze łódzkiej Krajowej Izby Skarbowej na targowisku w Piotrkowie Trybunalskim. Wyroby, na dwóch stanowiskach, sprzedawały obywatelki Bułgarii.
KAS zlikwidowało nielegalny salon gier
Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z województwa łódzkiego zlikwidowali nielegalny salon gier na automatach w Tomaszowie Mazowieckim. W lokalu zarekwirowano sześć urządzeń hazardowych, działających bez zezwolenia.
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat