Stowarzyszenie Help PT w Piotrkowie Trybunalskim chce stworzyć lokalne struktury Ratownictwa Drogowego Polskiego Związku Motorowego. Misją jego przyszłych członków ma być pomoc osobom poszkodowanym w kolizjach i wypadkach na drogach naszego regionu.
Coraz więcej wypadków w rolnictwie. Tak wynika ze statystyk KRUS-u za zeszły rok. W całym kraju takich wypadków było ponad 12 tysięcy, czyli o 10 procent więcej niż rok wcześniej. W naszym województwie, gdzie statystyki systematycznie poprawiały się od ośmiu lat, teraz ten trend się odwrócił.
W odstępie zaledwie kilku godzin, doszło w okolicach Radomska do dwóch wypadków. Okazało się, że nie wszyscy kierujący w nich uczestniczący, posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami.
Podczas wakacji policjanci odnotowali ponad 5 tysięcy wypadków drogowych, w których zginęło 479 osób, a ponad 6 tys. zostało rannych. Są to dane lepsze niż w poprzednich latach, jednak nie oznacza to, że zabrakło tragicznych zdarzeń, których ofiary znalazły się w tej smutnej statystyce.
Czy seniorzy za kierownicą samochodu stanowią poważne zagrożenie na drogach? Co 10 wypadek jest powodowany przez kierowcę seniora. Z jednej strony olbrzymie doświadczenie na drodze, z drugiej pogarszająca się sprawność i stan zdrowia. Na dodatek prawo nie zabrania prowadzenia pojazdu ze względu na wiek.
W pierwszym półroczu 2021 roku pijani kierowcy spowodowali 684 wypadki. Zginęło w nich 68 osób, a 841 zostało rannych - przekazała PAP swoje statystyki Komenda Główna Policji. Nietrzeźwi najczęściej powodowali wypadki w weekendy prowadząc samochody osobowe. W rankingu terytorialnym województwo łódzkie zajęło niechlubne trzecie miejsce.
Tylko do 4 wypadków, w których rannych zostało 10 osób, doszło w dniach 31.12-3.01 na drogach województwa łódzkiego. Zatrzymano 65 nietrzeźwych kierujących.
Wilgotna aura i niskie temperatury w minionych dniach skutkowały trudnymi warunkami drogowymi. W ich wyniku doszło do kilku kolizji i wypadków. Strażacy apelują o zdjęcie nogi z gazu i ostrożną jazdę, gdyż nadal może być ślisko.
W 2019 roku na polskich drogach statystycznie każdego dnia ginęło 8 osób. Najwięcej zgonów odnotowano w wypadkach z udziałem samochodów osobowych. Odsetek ofiar śmiertelnych we wszystkich zdarzeniach (kolizje i wypadki) dla aut osobowych był jednak najniższy i wyniósł 0,5%.
Wymowny protest zorganizowali w poniedziałek przedstawiciele akcji S12 Natychmiast. Przy skrzyżowaniu na drodze krajowej nr 12 ustawili trumnę i znicze. Część mieszkańców gminy Sulejów nie składa broni i dalej walczy o drogę, która od lat obiecywana jest przez polityków. Korki i wypadki - to rzeczywistość z którą mierzą się każdego dnia. Tylko w miniony weekend na „dwunastce” doszło do 3 wypadków.