Dwa wypadki, pięcioro rannych

PolicjaRadomsko Poniedziałek, 20 września 202149581
W odstępie zaledwie kilku godzin, doszło w okolicach Radomska do dwóch wypadków. Okazało się, że nie wszyscy kierujący w nich uczestniczący, posiadali uprawnienia do kierowania pojazdami.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek (17 września) w Babczowie (gm. Kobiele Wielkie) około godziny 20.00. 18-letni mieszkaniec gminy Kodrąb, kierując wypożyczonym samochodem, rozwinął zbyt dużą prędkość, stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w słup energetyczny. Poza kierowcą w pojeździe znajdowały się jeszcze trzy osoby. Dwoje pasażerów wymagało hospitalizacji. Nastolatek był trzeźwy, jednak nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Do drugiego wypadku doszło w nocy na remontowanym odcinku autostrady A1. Kierowca bmw doprowadził tam do czołowego zderzenia z jadącym w kierunku Katowic mercedesem, którym podróżowały trzy osoby. 63-latek wraz z dwoma pasażerkami wymagali hospitalizacji. Uczestnicy wypadku byli trzeźwi, jednak kierowca mercedesa nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, ze względu na zatrzymanie prawda jazdy z powodu przekroczenia limitu 24 punktów karnych.

 

Policjanci przypominają o ostrożnej jeździe, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze, a także o tym, by zwracać szczególną uwagę na aktualne oznakowanie poziome i pionowe - zwłaszcza na remontowanej trasie A1.

 

oprac. Karolina Słodkiewicz


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)20.09.2021 16:07

Ten na foto to raczej przodem dostał.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat