Egzaminy gimnazjalne w tym roku odbywają się w cieniu strajku belferskiego. Z naszych informacji wynika, że egzaminy rozpoczęły się we wszystkich placówkach gimnazjalnych w Piotrkowie.
Kilkadziesiąt osób zebrało się we wtorek w Rynku Trybunalskim, aby poprzeć strajk nauczycieli. Protest zorganizowała Małgorzata Pingot, która wielokrotnie wcześniej organizowała podobne demonstracje w Piotrkowie.
Wszyscy mieszkańcy Rozprzy mogli sprawdzić stan swojego zdrowia. To za sprawą pikniku zdrowotnego, który w poniedziałek odbył się w Centrum Medyczno-Usługowym. Wszyscy przybyli mogli m.in przebadać swój słuch, wzrok, cholesterol, a nawet sprawdzić stan swoich kości w osteobusie.
Już od kilku dni interesanci Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Piotrkowie mogą załatwiać swoje sprawy w nowej siedzibie instytucji przy ul. Kostromskiej 63. W poniedziałkowe przedpołudnie odbyło się oficjalne otwarcie obiektu.
Uczniowie z Włoch, Holandii i Norwegii wspólnie ze swoimi rówieśnikami z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie malowali pisanki i dekorowali wielkanocne palemki. A wszystko pod czujnym okiem prawdziwych mistrzyń w tej dziedzinie – członkiń Koła Gospodyń Wiejskich z Moszczenicy. ZSP w Szydłowie do 13 kwietnia gości uczniów i nauczycieli z wymienionych krajów w ramach wymiany uczniowskiej.
Ponad stu wędkarzy wzięło udział w weekendowej akcji sprzątania obrzeży jeziora Bugaj i zbiornika Cieszanowice.
Rozpoczęły się prace remontowe w budynku Przychodni nr 4 w al. Armii Krajowej 11 w Piotrkowie. Prace potrwają do końca lipca i będą kosztować ponad 660 tysięcy złotych.
Droga Mzurki – Boryszów będzie modernizowana. Pieniądze na ten cel mają pochodzić z budżetu powiatu i z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych. Większość inwestycji drogowych będzie realizowana wspólnie z gminami.
Od 1 kwietnia busy, które kursowały na trasie Piotrków – Koło zostały zlikwidowane. Powód to nierentowność linii. Mieszkańcy tej miejscowości zastanawiają się czy zostali odcięci od świata na dobre.
Stoły przepełnione przysmakami, wyjątkowe pisanki, własnoręczne przygotowane dekoracje świąteczne i występy zespołów ludowych, to wszystko można było podziwiać w niedziele podczas piątego już koszyczka wielkanocnego, który odbył się w Czarnocinie. Wójt gminy Roman Miksa wspólnie z Kołami Gospodyń Wiejskich zadbali o to, aby nikt z obecnych na brak atrakcji nie mógł narzekać.