Protest na piotrkowskim Rynku z poparciem dla nauczycieli

Wtorek, 09 kwietnia 201964
Kilkadziesiąt osób zebrało się we wtorek w Rynku Trybunalskim, aby poprzeć strajk nauczycieli. Protest zorganizowała Małgorzata Pingot, która wielokrotnie wcześniej organizowała podobne demonstracje w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

- To jest spontaniczne zebranie, które ma wspierać strajk nauczycieli. Mamy dosyć tej fali hej tu, która się na Was wylała. To jest obrzydliwe, bo wy walczycie nie tylko o swoje sprawy, ale również o dzieci. Trzymamy za Was kciuki  – mówiła M. Pingot.

 

- Dziękuję Państwu bardzo. Myślę, że na aktywność piotrkowian to ta grupa i tak spora jest. Jest nam bardzo ciężko, ale robimy to w interesie uczniów i w swoim też. Tylko dobrze opłacany, zmotywowany i przygotowany nauczyciel jest w stanie zapewnić jak najlepszą opiekę i wychowanie młodym pokoleniom Polaków. To nie jest truizm. Dobrze, żeby rządzący wysłuchali nauczycieli  - dodała Ewa Ziółkowska, prezes oddziału ZNP w Piotrkowie.

 

- Jestem strasznie wkurzona na działania rządu, które rujnują nasze życie społeczne, rodzinne. Władza degraduje nasze państwo od spodu do samej góry, bo to co się dzieje to jest niewyobrażalna  katastrofa – powiedziała nam pani Bogusława.

 

- Mnie oburzyły niektóre wypowiedzi w Radiu Strefa FM, że nauczyciele pracują po 18 godzin. Moja córka jest nauczycielką i wiem ile czasu musi poświecić czasu na przygotowanie na następny dzień. Dlatego uważam, że strajk jest w słusznej sprawie – podkreśliła pani Krystyna.

 

 Choć demonstracja nie była zgłoszona to w Rynku i jego okolicach pojawiały się radiowozy policji i Straży Miejskiej.

POLECAMY


Zainteresował temat?

8

18


Komentarze (64)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Piotr Czarny Piotr Czarnyranga10.04.2019 11:47

drodzy nauczyciele daliście się kupić obietnicą 1000 zł jak dzieci w piaskownicy , a to gra polityczna , wszyscy wiedzą kogo , ale to wy straciliście bezpowrotnie szacunek i godność rodziców i ie tylko długo będzie wam to pamiętane , ludzie głośno nie powiedzą bo maja dzieci w szkole i wiedzą co było by konsekwencją wyrażania swoich opinii przeciwko wam , przykro się patrzy na to jak tacy inteligentni ludzie dali się tak wykorzystać ,

379


gość gośćranga10.04.2019 10:11

W jakim proteście Pani Pingot nie brała udziału?

463


Imię Imięranga10.04.2019 09:56

Drodzy rodzice nie zapomnijcie podziękować kosztownym prezentem za ich ciężką pracę pod koniec roku szkolnego.

437


StrajkPT ~StrajkPT (Gość)10.04.2019 07:29

Brawo! Nauczyciele nie dajcie się zastraszyć! Nie przejmujcie się machiną obrzucania was błotem i plucia na Was!

1768


gfbf ~gfbf (Gość)10.04.2019 07:28

Totalsi w natarciu. Każdy rozsądny uważa, że nauczyciele za mało zarabiają. Ale to co teraz robią niszczy zaufanie do ich zawodu. Plan podwyżek płac zakłada w 2023r. pensję dla nauczyciela dyplomowanego- prawie 8.000 zł.ok. 5.500 na rękę.

427


Asenis ~Asenis (Gość)10.04.2019 07:23

Jest rozwiązanie dokończyć reformę samorządową i przekazać nauczycieli samorządom. Wszelkie protesty skończą się raz na zawsze . Albo jest alternatywa zrobić tak jak w Niemczech ukochanym kraju popierających protest. Zakazać strajku tak jak to w Niemczech jest pracownicy państwowi mają zakaz strajku.

453


rodzic ~rodzic (Gość)09.04.2019 22:38

kto mi zaplaci za wynajecie opieki dla dzieci,,,POowce malo wam,,,karma wraca pamietajcie ,,,,do ROBOTY

6216


gość ~gość (Gość)10.04.2019 00:15

Jak zwykle na manifestacji, sami młodzi, pełni życia ludzie, którym PiS zniszczył przyszłość :D

409


gość ~gość (Gość)10.04.2019 06:46

Nie przypominam sobie aby przez ostatnie 8 lat tak nauczyciele strajkowego choć nie mieli żadnych podwyżek to co wtedy robiły ich związki ano czekały jak Pis dojdzie do władzy ifaktycznie niech pokażą pity za cały rok i zobaczą ile jest grup społecznych które by chciały podwyżki żędu 300 zl

426


Tomasz Herman Tomasz Hermanranga10.04.2019 06:44

nie mam nic do waszego strajku, ale chce zapytać, kto Was rozlicza za przekazanie wiedzy, bo mnie mój pracodawca za zle wykonaną prace nie chce płacić
kolejna sprawa, znajma POLONISTKA uczy w szkole podstawowej i bardzo się zdziwiła jak napisałem W OGÓLE osobno, a nie razem, wytłumaczyłem tej polonistce, a tłumaczyła się , że ona kończyła uniwersytet w piotrkowie Kochnowskiego, a specjalizuje sie w interpretacji, ludzie to tragedia po jakich znajomościach zatrudnia się ludzi w tym mieście na takie stanowiska jak i te w urzędach (śmiem twierdzić, że to jakieś studia nocne, bo wieczorowe juz za trudne :D

403


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat