Zdaniem niektórych lekarzy nawet połowa pacjentów, którzy zgłaszają się do Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w ogóle nie powinna tam trafić. Powód? Problemy, z jakimi się zgłaszają są, delikatnie ujmując, błahe.
Na których drogach powiatu piotrkowskiego kierowcy najczęściej przekraczają prędkość? Na to pytanie odpowiedzi szukali prowadzący magazyn Magiel w Strefie FM. Słuchacze mieli wiele propozycji.
W Bełchatowie wraca temat likwidacji straży miejskiej. Uchwałę w tej sprawie przygotowuje radny Marcin Rzepecki. W zamian proponuje sfinansowanie przez miasto etatów dzielnicowych, które objęliby zwolnieni strażnicy oraz rozbudowanie sieci miejskiego monitoringu.
Już po raz dwunasty ulicami Piotrkowa Trybunalskiego przejdzie Misterium Męki Pańskiej. Widowisko odbędzie się w środę 17 kwietnia. Początek o godz. 18.30 przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego.
W poniedziałek około 16.00 podczas prac na 427 km DK1 znaleziono pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej.
90 lat temu w Piotrkowie dokonano poświęcenia nowo wybudowanego kościoła. Była to pierwsza po 300 latach świątynia rzymsko-katolicka wzniesiona w Piotrkowie na jego zachodnich terenach poza obrębem piotrkowskiej Starówki. Obecnie kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusowego należy do jednych z największych piotrkowskich świątyń i pod względem architektonicznym w żaden sposób nie przypomina tego, który zapoczątkował tę parafię.
Została oddana do użytku w grudniu 1989 roku, teraz po 30 latach istnienia zostanie całkowicie przebudowana. Prace na odcinku "A" (Węzeł Tuszyn - Piotrków Trybunalski) autostrady A1 ruszyły na dobre, a to oznacza zmiany w organizacji ruchu i utrudnienia dla kierowców.
Zając wielkanocny zginął w niewyjaśnionych okolicznościach z terenu ogródka jednej z posesji w Gomunicach. Policjanci z Komisariatu Policji w Kamieńsku szukają sprawcy kradzieży półmetrowej betonowej figury ogrodowej przedstawiającej zająca trzymającego taczkę.
W kwietniu 1793 roku do Piotrkowa wkroczyły wojska pruskie pod dowództwem gen. Möllendorfa. To efekt II rozbioru. Prusacy panowali w naszym mieście do 1806 roku. Przez kolejne 25 lat miastem ponownie rządzili Polacy. Po 1831 roku Piotrków przeszedł pod panowanie rosyjskie.
Najpierw operacja wszczepienia endoprotezy kolana, a później pierwszy zabieg wszczepienia endoprotezy stawu ramiennego. To wszystko w ciągu ostatnich kilkunastu dni w Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie.