W ciągu kilkudziesięciu minut sytuacja na drogach w Piotrkowie zmieniła się diametralnie. Dochodzi do kolizji, drobnych zdarzeń drogowych np. poślizgów. Ludzie przewracają się na chodnikach.
Pierwszy weekend lutego proponujemy spędzić z książkami, które podczas czytania będą nas kusić by obgryzać paznokcie. Będą zapierać dech przy pochłanianiu kolejnych stron, bo… są wciągające i to wyjątkowo mocno. Dlatego też zestaw uzupełniamy propozycją powieści obyczajowej, choć i ona może być „książką na jeden wieczór”.
Przedstawiciele Samorządowego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie Trybunalskim poinformowali o zmianie numerów telefonów do szpitala przy ul. Roosevelta. Kontakt do poszczególnych oddziałów znajdziecie w tym tekście.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza wszystkich piotrkowian na seans astronomiczny, który w sobotę (11.02) odbędzie się w planetarium w I Liceum Ogólnokształcącym.
Jak wygląda zawód tłumacza? Najpopularniejsze rodzaje tłumaczeń. Sprawdź, co musisz wiedzieć o profesjonalnych tłumaczeniach!
Miniphäenomenta to niezwykle tajemnicza nazwa nowej wystawy, którą będzie można zwiedzać w Mediatece 800-lecia. Ta niezwykła wystawa będzie także minicentrum nauki do samodzielnego eksperymentowania.
W ostatnim czasie w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim trwały intensywne prace przy dużym remoncie tamtejszego ambulatorium z izbą chorych. Te działania dobiegły już końca, a funkcjonariusze podzielili się ich efektem między innymi w mediach społecznościowych.
22 stycznia 1863 roku wybuchło Powstanie Styczniowe. Był to największy zryw narodowowyzwoleńczy w XIX wieku. W 160. rocznicę powstania władze Piotrkowa oddały hołd powstańcom.
Muzeum Marcepanów mieści się w samym centrum Piotrkowa Trybunalskiego, tuż przy Rynku Trybunalskim. Pomysł na utworzenie takiego miejsca zrodził się w 2014 roku na spotkaniu Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego im. Zygmunta I Starego, działającego przy filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Wziął się z faktu, że patron Bractwa był miłośnikiem marcepana i właśnie jego powstawanie postanowiono upamiętnić.
„W krwawym polu srebrne ptaszę... o czym mówią pieśni powstania styczniowego” – taki tytuł nosi wystawa plenerowa, którą można oglądać przy piotrkowskim Muzeum. Ekspozycja jest jednym z elementów upamiętniających 160. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.