Do grona partnerów zagranicznych powiatu piotrkowskiego dołącza ukraińska gmina Kornin w Obwodzie Równieńskim. Starosta Piotr Łączny oraz wicestarosta Michał Tokarski podpisali porozumienie z przewodniczącym Romanem Horbatiuką-Vasyleiką.
Samochód przez lata służył jednostce OSP Trzepnica, natomiast teraz otrzymał drugie życie i będzie mógł być wykorzystywany przez ukraińskich strażaków, którym przychodzi mierzyć się już nie tylko z żywiołem ale przede wszystkim z rosyjskim najeźdźcą.
Na Cmentarzu Legionów Polskich w „Polskim Lasku” w Kostiuchnówce odbyła się uroczystość upamiętniająca polskich legionistów, którzy polegli w 1916 roku w walce z Rosjanami podczas I wojny światowej.
Nie do 10 w czwartek, a do 17 w środę trwał protest rolników sprzeciwiających się zielonemu ładowi i zniesieniu cła na produkty z Ukrainy.
Piotrkowscy wolontariusze po raz kolejny włączają się w pomoc ukraińskim żołnierzom. Już po raz kolejny w mieście prowadzona jest zbiórka niedopalonych świec. Z tych pozostałości powstaną świece okopowe.
Przewoźnicy zawiesili protest na granicy Polski z Ukrainą. To efekt porozumienia podpisanego przez Ministerstwo Infrastruktury z przedstawicielami polskiej branży transportowej. Jego efektem ma być zaprzestanie do 1 marca 2024 roku protestu na drogowych przejściach granicznych w Korczowej, Hrebennem i Dorohusku.
Fundacja Cor Ignis z Piotrkowa od pierwszych dni wojny na Ukrainie jest zaangażowana w pomoc dla naszych wschodnich sąsiadów. W piątek podczas konferencji w Starostwie Powiatowym podsumowano to, co już udało się zrobić.
Wójt gminy Łęki Szlacheckie podpisał porozumienie z wójt Oksaną Andriivną Solobodenyuk z Ukrainy z obwodu rówieńskiego o nawiązaniu partnerskich stosunków, które pozwolą na wspólną realizację projektów oraz współpracę w kontekście gospodarczym, kulturalnym oraz samorządowym.
Wizyta marszałka w Ukrainie poprzedziła patriotyczny weekend majowy. A przed nami wyjątkowa noc…
10 marca zakończyło działalność centrum dla uchodźców z Ukrainy zlokalizowane przy ul. Dmowskiego w Piotrkowie. W szczytowym momencie napływu uchodźców do Polski mieszkało tam kilkaset osób.