Zderzył się z motorowerzystą i uciekł z miejsca zdarzenia. 55-latek kierujący jednośladem zginął na miejscu. Potencjalny sprawca wypadku jest już w rękach policji.
Mariusz Koperski spotkał się z mieszkańcami Piotrkowa Trybunalskiego. Pisarz, dziennikarz i literaturoznawca, który urodził się właśnie w Piotrkowie, od lat mieszka na Podhalu. Jest twórcą m.in. poczytnej "Zakopiańskiej powieści kryminalnej".
Czy piotrkowianin ustanowił nieoficjalny rekord świata? Chodzi o Mikołaja Sawickiego i prędkość zagrywki. Piotrkowianin w sobotnim meczu Plus Ligi zaserwował z prędkością 140 km/h.
Dwie mogiły wojenne ufundowane przez Instytut Pamięci Narodowej w Łodzi poświęcono w niedzielę (19.11.2023) na Cmentarzu Parafialnym w Bęczkowicach (gm. Łęki Szlacheckie). Pierwsza to tablica upamiętniająca majora Antoniego Skrzyneckiego, druga zaś jest grobem nieznanego żołnierza.
Choć nic nie zwiastuje nadchodzącego tsunami, Piotrków powoli szykuje się do wyborów. Mogą być one bardziej emocjonujące od tych z roku 2002, w których po zaciętej walce Waldemar Matusewicz pokonał urzędującego prezydenta Andrzeja Pola.
Wracamy do sprawy znalezienia w przydrożnym rowie martwego rowerzysty w miejscowości Bogdanów w gminie Wola Krzysztoporska. Jak informuje piotrkowska prokuratura, to śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie.
W sercu Europy, tam, gdzie spotykają się dziedzictwo kulturowe i ekonomiczna stabilność, korona czeska, znana również jako koruna česká, kryje fascynującą historię. Od reformy monetarnej po rozpad Czechosłowacji, do dzisiejszych dni, ta waluta nie tylko odzwierciedla potęgę gospodarczą Czech, ale także przenosi nas przez labirynty minionych wydarzeń. Odkryj z nami sekrety korony czeskiej, jednej z najmłodszych, a zarazem najbogatszych w historii walut europejskich.
Czy to lekcja prawdziwej historii, czy subiektywnie podana kolejna "prawda historyczna"?
W czwartek (16.11) przed Akademią Piotrkowską w Piotrkowie otwarto wystawę „I nazywali to Wojskiem Polskim…! Wojskowe Obozy Internowania w Polsce (1982-1983)”. Ekspozycja, zdaniem organizatorów, prezentuje historię osób przymusowo pobieranych do wojska w okresie stanu wojennego.
Uczestnicy zajęć w Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie zaprezentowali etiudę teatralną pt. Niech się dzieje wola nieba, czyli 'ZEMSTA' na podstawie dzieła Aleksandra Fredry. Sala Widowiskowa piotrkowskiego MOK-u wypełniła się publicznością, która reagowała żywiołowo na to, co dzieje się na scenie.
Przed Mediateką 800-lecia w Piotrkowie Trybunalskim można już oglądać wystawę pt. "Sportowcy dla niepodległej - KATYŃ". Ekspozycja znajdująca się przed budynkiem, przedstawia m.in. historię zbrodni katyńskiej, jej ofiary oraz walkę o prawdę i pamięć.