W kilku polskich miastach, w tym w Piotrkowie, jeszcze przed losowaniem numerów pozycji wyborczych, pojawiły się banery, na których numer listy zaklejony był znaczkiem z nazwą partii, a pod nim znajdował się wspomniany numer, który był zgodny z tym... wylosowanym. Czy działacze PiS potrafią przepowiadać przyszłość? - pyta opozycja. - To błąd ludzki - odpowiada poseł Grzegorz Lorek, którego banery zaintrygowały kandydatkę partii Wiosna.
O tym, że wypoczywający na łonie natury często nie potrafią pozostawić po sobie należytego porządku, wiadomo nie od dzisiaj. Często np. przy zbiornikach wodnych można natknąć się na niemałe wysypiska śmieci. Skala problemu jest duża, o czym przekonali się uczestnicy akcji sprzątania Wapienników w gminie Sulejów. W akcji uczestniczyli między innymi nurkowie, którzy oczyszczali dno zbiornika.
Rząd dał zielone światło przepisom o korytarzu życia i przyjął projekt nowelizacji prawa o ruchu drogowym. Teraz kierowcy będą mieli obowiązek stworzenia przejazdu dla pojazdów służb ratunkowych, które jadą do ofiar wypadków. Do tej pory bywało z tym różnie, o czym niemal każdego dnia przekonywali się piotrkowscy strażacy i ratownicy medyczni.
Wysypiska śmieci czy miejsca odpoczynku? Takie pytanie mogą zadawać sobie turyści odwiedzający okolice zbiorników wodnych w naszym regionie. Bugaj, Zalew Cieszanowicki czy sulejowskie Wapienniki - wszędzie, bez wyjątku, las i brzegi toną w śmieciach. Trafiają tam nie tylko resztki po grillowaniu, ale całe worki odpadów komunalnych.
Konsultacje społeczne dotyczące budowy i sposobu funkcjonowania w przyszłości posterunku policji w Woli Krzysztoporskiej odbędą się w najbliższą środę, 18 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej.
Elżbieta Radziszewska, posłanka Platformy Obywatelskiej, w środę (11 września) po raz ostatni zajęła miejsce za mównicą sejmową, by podziękować posłom, pracownikom Sejmu i wyborcom za 22 lata swojej pracy parlamentarnej. W swoim wystąpieniu, powołując się na tekst Konstytucji, zaapelowała też, by podczas zbliżających się wyborów okazać szacunek zarówno całemu elektoratowi, jak i politycznym przeciwnikom.
Mateusz Bernatek, zapaśnik Atletycznego Klubu Sportowego nie zdobędzie medalu podczas mistrzostw świata, piotrkowianin, który walczył w kat. wagowej 72 kg, a więc nie w swojej nominalnej, przegrał w 1/8 finału z reprezentantem Armenii, Malkhasem Amoyanem. Z kolei w ćwierćfinale Ormanin przegrał z Rosjaninen Abuiazidem Mantsigovem 4-0, co oznacza że popularny "BAM BAM" odpadł z dalszej rywalizacji w Nur-Sułtan, stolicy Kazachstanu. Wicemistrz globu sprzed dwóch lat wywalczył wówczas srebrny medal w kategorii wagowej 66 kg, tym razem wyjątkowo wystartował w kat. 72 kg, taką decyzję podjęli członkowie sztabu szkoleniowego naszej reprezentacji.
Budowa autostrady A1 pomiędzy węzłami Tuszyn i Piotrków Trybunalski trwa już 9 miesięcy. Zaawansowanie prac na tym odcinku przekroczyło już 16%. Jego długość to 16 km, to pierwszy budowany odcinek, który przedłuży obecną A1 w kierunku województwa śląskiego.
31 rodzin otrzymało w środę klucze do mieszkań w nowo wybudowanej kamienicy u zbiegu ulic Jerozolimskiej i Starowarszawskiej w Piotrkowie. Budynek powstał w formule Towarzystwa Budownictwa Społecznego.
Policjanci z piotrkowskiej drogówki, pracownicy Starostwa Powiatowego i uczniowie z Rozprzy kontrolowali w środę rano kierowców. Przekraczający prędkość musieli zjeść podawaną przez dzieci cytrynę, a jadący prawidłowo otrzymali nagrodę w postaci jabłka.