Artykuły do tagu: zanieczyszczenie

Piotrków jednym z najbardziej zanieczyszczonych miast w UE
Piotrków Trybunalski znalazł się na 3. miejscu miast najbardziej zanieczyszczonych drobnymi pyłami PM2.5 według raportu Europejskiej Agencji Środowiska za lata 2021-2022. W pierwszej dwudziestce rankingu znalazło się aż 12 polskich miast.
Zanieczyszczenie wody w wodociągu w Białocinie
Piotrkowski sanepid poinformował, że woda w wodociągu publicznym w Białocinie stwierdzono zanieczyszczenie mikrobiologiczne. Obecnie trwają prace nad przywróceniem odpowiedniej jakości wody do parametrów spełniających określone wymagania.
Rzeka pełna mleka w Piotrkowie?
"Śniła mi się wielka rzeka, Wielka rzeka, pełna mleka" - pisał kiedyś Julian Tuwim. Czy ten sen spełnił się w Piotrkowie Trybunalskim? Mieszkańcy obawiają się, że nie, bo - choć woda w Śrutowym Dołku w okolicach ulicy Przemysłowej zmieniła swój kolor na biały - to raczej zanieczyszczenie, a nie cudowna przemiana wody w mleko.
Zanieczyszczenie w jednej z piotrkowskich rzek
Woda w rzece Strawce w okolicy Parku Belzackiego w Piotrkowie jest zanieczyszczona. Najprawdopodobniej to substancja ropopochodna. Miejskie służby ustalają przyczyny wycieku.
Śmieci przy drodze. Władze nie odpuszczą sprawcy
Wielka sterta śmieci została porzucona na drodze gruntowej pomiędzy domem ludowym w Bogusławicach a lasem. Zmieszane odpady będzie trzeba posprzątać. Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros zapowiedział, że zajmie się tym Urząd Miejski. Dodaje jednocześnie, że nie zamierza odpuścić sprawcy, a sprawa już została zgłoszona na policję.
Wola Krzysztoporska. Jak ograniczyć zanieczyszczenie powietrza – ankieta!
Gmina Wola Krzysztoporska przystępuje do aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Jak zaprojektować najlepsze rozwiązania, by ograniczyć zanieczyszczenie powietrza? Prosimy o wypełnienie krótkiej, anonimowej ankiety, która może pomóc w opracowaniu strategii na najbliższe lata.
Jesteś tym, czym oddychasz – o zanieczyszczeniu powietrza, jego skutkach i zapobieganiu
Choroby układu oddechowego są obok schorzeń układu sercowo – naczyniowego i nowotworów najczęstszą przyczyną zgonów na świecie. Pomimo stale poprawiającej się jakości powietrza w Europie cały czas nie jest wystarczająco dobrze, a Polska zajmuje czołowe miejsce w niechlubnym rankingu państw o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu na kontynencie, a wśród 50 najgorszych pod tym względem miast, 36 leży w Polsce. W krajowym rankingu Piotrków Trybunalski zajął niechlubną 36. pozycję spośród 113 sklasyfikowanych miejscowości. Warto zadać sobie pytanie co jest przyczyną takiego stanu rzeczy, jakie są jego skutki i czy możemy coś zrobić, aby oddychać lepszym powietrzem?
Elektrownia Bełchatów. Czy mieszkańcom Piotrkowa należy się odszkodowanie?
Z kominów Elektrowni Bełchatów, Piotrków Trybunalski widać jak na dłoni. To w tę stronę najczęściej wieje wiatr, wiele częściej niż w kierunku pobliskiego Bełchatowa. Wysokie kominy zapewniają rozchodzenie się dymu ze spalanego węgla na odległość nawet kilkuset kilometrów. Jednak kiedy warunki atmosferyczne są niekorzystne, elektrownia „grilluje” pobliski Piotrków i jego mieszkańców.
Posprzątali Wapienniki nad i pod wodą
O tym, że wypoczywający na łonie natury często nie potrafią pozostawić po sobie należytego porządku, wiadomo nie od dzisiaj. Często np. przy zbiornikach wodnych można natknąć się na niemałe wysypiska śmieci. Skala problemu jest duża, o czym przekonali się uczestnicy akcji sprzątania Wapienników w gminie Sulejów. W akcji uczestniczyli między innymi nurkowie, którzy oczyszczali dno zbiornika.
Sterty śmieci! Tak wygląda region po sezonie
Wysypiska śmieci czy miejsca odpoczynku? Takie pytanie mogą zadawać sobie turyści odwiedzający okolice zbiorników wodnych w naszym regionie. Bugaj, Zalew Cieszanowicki czy sulejowskie Wapienniki - wszędzie, bez wyjątku, las i brzegi toną w śmieciach. Trafiają tam nie tylko resztki po grillowaniu, ale całe worki odpadów komunalnych.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat