Kosztował 150 tysięcy złotych i jest pierwszym tego typu aparatem USG w polskim szpitalu. Powiatowy Zespół Opieki Zdrowotnej już bada pacjentów nowym sprzętem.
Wjazd na przejście dla pieszych na czerwonym świetle przez 16-letniego rowerzystę - to przyczyna wypadku, do którego doszło wczoraj po południu na skrzyżowaniu Al. Kopernika z Al. 3 Maja w Piotrkowie.
- Przede wszystkim mamy wreszcie przestrzeń, mamy możliwość zapewnienia intymności, poszanowania godności pacjenta w momencie badania. Możemy badać pacjentów w osobnych gabinetach za zamkniętymi drzwiami - mówi ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu przy Rakowskiej w Piotrkowie. Po kilkunastu miesiącach budowy oddział spełnia wszelkie wymogi.
Na świat przyszedł pierwszy w 2012 roku piotrkowianin. Michał Nawrocki mierzy 57 centymetrów, waży 3,550 kg.
Oficjalne otwarcie stacji podstawowego zespołu wyjazdowo-wypadkowego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im Kopernika w Piotrkowie odbyło się dzisiaj w Wolborzu.
Policjanci z Bełchatowa badają okoliczności potrącenia 13-letniej bełchatowianki. Do wypadku doszło około 14.30 na ulicy 1 Maja w Bełchatowie.
Każdy, kto podczas sylwestrowo-noworocznej nocy próbował skorzystać z usług bełchatowskiego pogotowia miał z tym pewien problem. Jeden z numerów alarmowych, pod który dzwonili pacjenci był nieaktywny.
Pierwsza urodzona w 2012 roku mieszkanka powiatu piotrkowskiego pochodzi z Gorzkowic. W nocy z 31 grudnia 2011 na 1 stycznia 2012 nie miała konkurencji. Amelka Pietras była jedynym dzieckiem, które przyszło na świat w szpitalu przy Roosevelta w Piotrkowie.
Tomaszowskie Centrum Zdrowia oraz Starostwo Powiatowe pozytywnie przeszły kontrolę NIK, która dotyczyła przekształcania szpitali.
- Jesteśmy zbulwersowani – tak ocenia sytuację w bełchatowskim pogotowiu ratunkowym Marek Mazur – przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.