Pierwszym dniem wolnym po 1 stycznia jest święto Trzech Króli, przypadające 6 stycznia. Jeżeli zdecydujemy się na wykorzystanie dwóch dni urlopu 2 i 3 stycznia, możemy w ten sposób uzyskać 6 dni wolnych od pracy.
Kolejna szansa na dłuższy odpoczynek przypada w okresie wielkanocnym. W tym roku Wielkanoc przypada 20 kwietnia. Wolny od pracy jest także Poniedziałek Wielkanocny (21 kwietnia). Świąteczną przerwę od pracy można sobie przydłużyć do 9 dni, wykorzystując z urlopowej puli 4 dni.
Potem dobrą okazją na dłuższy urlop będzie Majówka. W maksymalnej wersji będzie można odpoczywać aż 9 dni. Wtedy należy wziąć 4 dni urlopu - między 28 a 30 kwietnia oraz 2 maja. Jeżeli zdecydujemy się na nieco krótszy, bo czterodniowy odpoczynek, wystarczy wziąć wolne jedynie 2 maja.
Kolejna szansa na 9 dni wolnych od pracy wypadnie przy okazji Bożego Ciała. Wtedy należy wykorzystać 4 dni z puli urlopu w dniach 16-18 czerwca oraz 20 czerwca.
Podobna szansa na 9 dni wolnego będzie w sierpniu. Podobnie jak w Majówkę czy w Boże Ciało, będziemy do tego potrzebować 4 dni urlopu miedzy 11 a 14 sierpnia.
Potem na kolejny długi weekend będziemy musieli poczekać do listopada. W tym roku Narodowe Święto Niepodległości wypada we wtorek. Jeżeli zdecydujemy się na urlop 10 listopada oraz między 12 a 14 listopada, będziemy mieć 9 dni przerwy od pracy.
Bardzo dobrą okazją na uzyskanie jak największej liczby dni wolnych jest przełom roku 2025 i 2026. Wykorzystanie 6 dni urlopu 22- 23 oraz 29-31 grudnia (od 2025 roku Wigilia jest dniem wolnym od pracy), a także 2 stycznia pozwoli na 16 dni odpoczynku od pracy.