Gmina Moszczenica, wzorem Chojnic, chce płacić za adopcję psa ze schroniska. - To lepsze dla zwierząt i tańsze dla budżetu gminy - przekonywał radnych wójt Marceli Piekarek.
Wyjątkową wystawę własnych prac zaprezentowali w piątek pacjenci Dziennego Oddziału Psychiatrycznego Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.
Władze schroniska są przekonane, że w okolicach Tomaszowa organizowane są walki psów. Do placówki trafił drastycznie okaleczony pies – kolejny w takim stanie w ciągu dwóch tygodni.
Od 1 kwietnia obowiązywać będzie “Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Piotrkowa Trybunalskiego w 2012 roku”. Co to oznacza? Że czipowanie psa to już nie obowiązek, a prawo.
W naszym regionie wzrasta liczba zachorowań psów, wywołanych pierwotniakiem Babesia canis. Choroba jest niezwykle niebezpieczna dla czworonogów, a zlekceważenie objawów i zbyt późne podjęcie leczenia, prowadzi do śmierci czworonoga - mówi lekarz weterynarii Łukasz Masłowski.
Ruszyła zakręcona akcja dla piotrkowskiego schroniska.
Łódzkie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (ŁTOnZ) to samodzielna, samofinansująca się organizacja pozarządowa założona w 1990 roku w Łodzi.
Kilka zwojów pionowych żaluzji z tworzywa sztucznego otrzymało piotrkowskie schronisko od niemieckiej fundacji Hundehilfe. Kurtyny mają ochronić zwierzęta przed wiatrem i dotkliwym mrozem.
Od stycznia wchodzą w życie nowe przepisy wynikające ze zmienionej ustawy o ochronie zwierząt oraz utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Ustawa zabrania wypuszczania psów bez możliwości ich kontroli i bez oznakowania umożliwiającego identyfikację właściciela lub opiekuna. Ale to nie wszystko...
Straż Miejska rozpoczęła kolejną w tym roku akcję pod nazwą „Pies - to także obowiązki”.