Po wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości stało się to, na co czekali wszyscy frankowicze – jest realna szansa na zmianę warunków zaciągniętych kredytów. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że sądy krajowe nie mogą zamieniać przewidzianego w umowie kursu bankowego kursem średnim NBP. Potwierdził też możliwość uznania umów frankowych za nieważne, jak również pozwolił konsumentowi decydować o tym, czy unieważnienie umowy będzie dla niego korzystne. Od teraz kredytobiorca „frankowy” może domagać się w sądzie odfrankowienia kredytu lub unieważnienia zawartej umowy kredytowej.
Władze Rozprzy chcą, by miejscowość znów była miastem. Prawa miejskie utraciła w 1870 roku na mocy dekretu władz carskich. Był to odwet za pomoc oddziałom powstańczym Józefa Oxinskiego.
Po interwencji naszych reporterów, drogowcy nareszcie rozpoczęli prace naprawcze na ul. Curie - Skłodowskiej przy wjeździe na Rondo Sulejowskie. W wyniku intensywnego ruchu samochodów ciężarowych stara nawierzchnia na tej ulicy była już mocno zniekształcona i pełna kolein.
Dziś poprawki z pisemnej matury. W Piotrkowie i powiecie piotrkowskim do egzaminu drugiej szansy podchodzi łącznie 293 uczniów. Mogą zrobić to jedynie ci uczniowie, którzy nie zdali jednego z egzaminów maturalnych.
Michał Ludwiczak z Kamieńska uległ ciężkiemu wypadkowi w 2009 roku. Lekarze nie dawali mu wielkich szans na przeżycie, a nawet jeśli, to chyba nikt nie wierzył, że będzie mógł prowadzić aktywny styl życia - poza nim samym... Podczas rehabilitacji w ośrodku w Bielsku - Białej zetknął się z trójkołowym, poziomym rowerem, który od razu stał się jego miłością i pasją. W ostatnich latach razem z przyjaciółmi z Passion Life Joy Team organizują kolejne wielodniowe wyprawy rowerowe w ramach akcji "Pokonać siebie" i starają się udowodnić, że nigdy nie należy tracić nadziei, a dzięki wytrwałości i wierze można zrealizować każde marzenie.
Nowym szefem Ministerstwa Spraw Zagranicznych został Zbigniew Rau, przewodniczący sejmowej Komisji Spraw Zagranicznych, poseł Prawa i Sprawiedliwości oraz były wojewoda łódzki. Zastąpi na stanowisku Jacka Czaputowicza, który w czwartek złożył na ręce premiera rezygnację.
Słynny „rękaw”, ruszanie pod górkę i ustąpienie pierwszeństwa przejazdu - to trzy główne zmory kandydatów na kierowców, którzy zdają egzamin na prawo jazdy w Piotrkowie. Tak wynika z obserwacji egzaminatorów z piotrkowskiego oddziału terenowego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi.
Coraz więcej osób, poruszając się po mieście, korzysta z hulajnóg. Te elektryczne potrafią rozwinąć sporą prędkość. Tak dużą, że gdy korzystającemu ze sprzętu zabraknie zdrowego rozsądku lub umiejętności, może dojść do wypadku. Tak było ostatnio w Łodzi, kiedy to na miejskiej hulajnodze jechały dwie dziewczyny. Siostry wymusiły pierwszeństwo i zderzyły się z samochodem osobowym. Jedna z nich trafiła do szpitala. W Piotrkowie jak dotąd policja nie odnotowała żadnego niebezpiecznego zdarzenia z udziałem korzystających z takiego sprzętu.
W sobotę (11 lipca) 21-letni motocyklista spowodował wypadek na wysokości Placu Kościuszki 7 w Piotrkowie. Mężczyzna nie zachował bezpiecznej odległości i uderzył w tył jadącego przed nim mercedesa. Kierujący motocyklem był nietrzeźwy, trafił do szpitala.
Do śmiertelnego wypadku doszło w miejscowości Chrzanowice w powiecie radomszczańskim. Na drodze zginał 49-letni pieszy. Policja szuka kierowcy, który po potrąceniu mieszkańca gminy Gomunice nie udzielił mu pomocy i odjechał.