Rolnicy nie spotkali się z posłem Macierewiczem

Strefa FM Poniedziałek, 12 października 20207635109
Na poniedziałkowe popołudnie zaplanowane było spotkanie rolników z powiatu piotrkowskiego z posłem PiS Antonim Macierewiczem. Ono jednak się nie odbyło, ponieważ marszałek senior miał obowiązkowo uczestniczyć w spotkaniu koalicyjnym w Warszawie. Do stolicy zaproszono więc delegację rolników. Ci jednak stawili się o godzinie 18 przed biurem poselskim PiS w Rynku Trybunalskim.
Na zdjęciu Janusz Terka, rolnik z powiatu piotrkowskiego (fot. archiwum epiotrkow.pl)

Spotkanie rolników z Antonim Macierewiczem, do którego miało dojść w poniedziałek, to efekt protestu rolników przed biurem poselskim PiS w Rynku Trybunalskim, który odbył się 7 października. W poniedziałek rolnicy oraz media otrzymali informację od Zbigniewa Ziemby, szefa powiatowych struktur PiS, o zmianie godziny i miejsca spotkania. Zamiast o godzinie 18 w rynku w Piotrkowie, delegacja miała się udać na godzinę 17 do biura Antoniego Macierewicza przy ul. Hożej 62 w Warszawie. Wszystko dlatego, że marszałek senior miał brać udział w spotkaniu koalicyjnym. Drugim powodem, jak powiedział nam Zbigniew Ziemba, było objęcie Piotrkowa czerwoną strefą bezpieczeństwa w związku z epidemią koronawirusa.


Rolnicy z powiatu piotrkowskiego nie kryli oburzenia zaistniałą sytuacją. Mimo deszczowej pogody przybyli przed biuro posłów PiS w Piotrkowie. Nie zastali żadnego z przedstawicieli partii. Na starówce pojawiły się za to policyjne radiowozy. - To przykład na to jak rolnicy są traktowani przez posłów. Przykro nam to powiedzieć, ale to jest niepoważne. Jak można kogoś zaprosić i nie przyjść na spotkanie? Tuż przed spotkaniem przychodzi informacja, że mamy jechać do Warszawy. My nie chcemy jechać do stolicy, aby rozmawiać o polityce. My chcemy na naszym terenie rozmawiać o problemach rolnictwa. Nie wiem co musimy zrobić, aby zwrócić uwagę posłów na naszą sytuację. A ta jest bardzo napięta, bo rolnicy są zdeterminowani. Ten wieczór pokazał, że arogancja władzy jest bardzo duża… - mówił w rozmowie z nami Janusz Terka, rolnik z powiatu piotrkowskiego.

 

Protestujący rolnicy zapowiadają kolejne akcje przed biurami poselskimi, między innymi Platformy Obywatelskiej oraz Lewicy.


Zainteresował temat?

8

2


Komentarze (109)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_tadeo ~gość_tadeo (Gość)13.10.2020 06:55

Spokojnie po koleji. Najpierw Pan Antoni skończy sprawę katastrofy smoleńskiej i odzyska wrak. Potem zakupi helikoptery dla wojska. Potem załatwi S12 i dopiero wtedy zajmie się rolnikami.

282


Alan ~Alan (Gość)14.10.2020 06:44

Bolszewicy mogli by się uczyć od PiSu jak niszczyć przedsiębiorczość!!!

41


gość_chłop ~gość_chłop (Gość)13.10.2020 06:52

Oszukali i zdradzili polską i piotrkowską wieś. Zapamiętamy
Nie macie czego na wsi, już szukać. Tyczy, się też lokalnych partyjniaków Pisu poobsadzanych o ironio na rolniczych agencjach w Piotrkowie oraz Łodzi

227


gość_moszcze ~gość_moszcze (Gość)13.10.2020 22:38

Pis wygasza polskie rolnictwo, a z tych co protestują zrobią kolejną złą kastę jak sędziowie

41


gość_gość ~gość_gość (Gość)13.10.2020 14:36

Nie rozumiem o co wam wszystkim chodzi. Macie na wsiach gospodary, wypasione fury, dzieci na uczelniach i jeszcze wam źle?! Zapomnieliście co mieliście za komuny? Chaty kryte słomą, chlewiki w stodółkach,błoto na podwórkach.A teraz macie Amerykę i żądacie jeszcze więcej, niż mieszkający w miastach.Jak wam nie wstyd takiego zachowania?!Jak wam mało, to granice otwarte,szukajcie jeszcze większych luksusów na zachodzie Europy. I tyle w temacie waszych uzurpowań.

89


gość_gość ~gość_gość (Gość)13.10.2020 19:42

Wśród protestujących wypadałoby zrobić, nawet anonimową, ankietę z jednym pytaniem:
- na kogo głosowałeś w czasie ostatnich wyborów i dlaczego właśnie na PiS.
Niech teraz jadą utrudniać życie tym na których głosowali.

40


chłop ~chłop (Gość)13.10.2020 18:43

a od ilu pokoleń wy kochane mieszczuchy mieszkanie w mieście Piotrkowie bo większość chyba od dożynek centralnych

40


A.B. ~A.B. (Gość)13.10.2020 17:59

Czyli panowie hodowcy i rolnicy zostali przez Antoniego "olani" bardzo delikatnie mówiac .Zreszta Antoni znany jest ze swojej odwagi Po katastrofie "smolęńskiej" zjadł smaczny obiad i wrócił pociagiem do Warszawy.
Ale najbardziej mnie cieszy oburzenie rolników głosujacych wcześniej na swojego "obrońcę"..Może wreszcie cos zrozumieja .Chociaz watpie ,bo proboszczowie to im zachowanie Antoniego wytłumacza.

30


gość_rolnik ~gość_rolnik (Gość)13.10.2020 16:56

Protestują ci co wiecznie z dziada pradziada popierali PSL i potomkowie PZPR,prawdziwi rolnicy zostali wyeliminowani z gospodarzenia za czasów PO i PSL.Narzucili fermy tuczu i mali którzy produkowali najzdrowszą żywność Europy musieli odejść.

24


dajcie spokój! ~dajcie spokój! (Gość)13.10.2020 16:40

Jak zwykle od trzydziestu lat protestują chłopi - najbardziej roszczeniowa grupa społeczna w Polsce.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat