Członkowie zespołu Fakiry zapraszają na ich jubileuszowy koncert, który odbędzie się w niedzielę (15 sierpnia) o 16:00 na Placu Pofranciszkańskim. Wydarzenie to będzie połączone z promocją nowej płyty piotrkowskiego zespołu pt. ”Na wszystkie duszy nastroje”.
Chwycił za płytę chodnikową, rzucił nią w zaparkowaną dacię, po czym sam wezwał policję. 33-latek z Bełchatowa wybił w samochodzie szyby oraz zarysował drzwi. Teraz odpowie za zniszczenie mienia.
Działający przy sulejowskim Miejskim Ośrodku Kultury zespół ludowy Piliczanie pracuje nad kolejną płytą. Znajdzie się na niej 10 utworów. Będą to zapomniane pieśni piotrkowskie w nowych aranżacjach.
Niedawno ukazała się druga płyta piotrkowianina Marcina Januszkiewicza zatytułowana Perfect/Lady Pank. Na album składają się piosenki tych kultowych polskich zespołów w zupełnie nowych aranżacjach.
W związku z epidemią koronawirusa w całym kraju odwołano wszystkie koncerty i wydarzenia artystyczne, artyści musieli więc wybrać się na przymusowy urlop. Nie próżnują jednak i starają się odpowiednio wykorzystać ten czas. Wojtek Baranowski, wokalista i instrumentalista związany z naszym regionem, rozpoczął właśnie prace nad swoim drugim albumem.
Wojtek Baranowski, artysta od lat związany z Piotrkowem, 25 października wydał swój debiutancki album. Płyta "Zbiór" zawiera 10 różnorodnych kompozycji, a wszystkie są przebojowe i zaśpiewane po polsku.
"Po ciemku tu trafiam, to jak kobiety zapach. Zawsze gdy wracam, miłości nagły atak. Każdy takie miejsca ma i już zawsze będzie wracać tam. W tym jest zawarta moja miłość. Bóg tu sprowadził mnie z rodziną" - tak o jednej z ulic w mieście nawija raper z Piotrkowa. Dzielna doczekała się swojego hymnu. O tym, jak powstawał utwór i teledysk do niego, ale też co to znaczy być hiphopowcem, rozmawiamy z Breją, czyli Łukaszem Gruszeckim z Dzielnej.
Bloków z wielkiej płyty w naszym kraju nie brakuje. Według niektórych ekspertów budynki miały zacząć się walić już po 50 latach. Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń zapewnia jednak, że są one w dobrym stanie technicznym i będą mogły z nich korzystać kolejne pokolenia.
W różnych gałęziach przemysłu (elektronicznym, chemicznym, spożywczym, czy nawet w budownictwie), przydać się mogą płyty polietylenowe. Warto jednak wiedzieć, że między takimi płytami występują różnice cech fizycznych, które zależne są od typu zastosowanego w danym przypadku polietylenu.
GRZMIĄCA PÓŁLITRÓWA powstała wiosną 1985 roku w IV DS Politechniki Łódzkiej w składzie: Jurek Bolanowski, Janusz Surma, Czarek Gierzyński i Paweł Małolepszy, do których nieco później dołączyli Sławek Gądkowski i Jarek Kaczorowski.