VII edycja "Szabatonu", organizowanego w Piotrkowie Trybunalskim jest okazją do świętowania i umacniania stosunków polsko-żydowskich. Oficjalnym rozpoczęciem tej edycji wydarzenia było spotkanie i złożenie kwiatów pod pomnikiem upamiętniającym zamordowanych przez Niemców Polaków i Żydów w lesie wolborskim. Nie zabrakło płomiennych przemów, a także łez wzruszenia.
Termin sanitarnego odstrzału dzików w kilku okręgach łowieckich naszego regionu został wydłużony 31 grudnia 2019 roku, wcześniej informowano, że zakończy się 31 października.
15 września na dziedzińcu Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim odbędzie się ostatnia w tym roku edycja Piotrkowskiej Giełdy Staroci, organizowana we współpracy z Piotrkowskim Klubem Kolekcjonera.
8 października minie 80 lat od utworzenia przez hitlerowców getta żydowskiego w Piotrkowie. Pierwszego getta w okupowanej Europie. W ramach obchodów tej rocznicy Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim organizuje wydarzenie pn. „Granice pamięci”.
Wszedł na cudzą posesję, wsiadł do samochodu i... pojechał o domu. Za kradzież auta policja zatrzymała 40-letniego piotrkowianina.
W środę 4 września w Sulejowie uczczono 80. rocznicę bombardowania miasta. - W wyniku bombardowania Sulejów został zniszczony w 80 - 90 procentach. Tragedia, która dotknęła mieszkańców daje nam pełne prawo do tego, by uczcić pamięć poległych. Dziś najważniejsi są nasi seniorzy, ludzie, którzy to przeżyli - mówił Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa.
Spowodował kolizję drogową i uciekł. Drogówka z Opoczna zatrzymała 27-letniego kierowcę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i… dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów.
Woda w Lubieniu w gminie Rozprza warunkowo (!) nadaje się do spożycia. W wodociągu publicznym stwierdzono nadmiar mikroorganizmów w temp. 22 st. C. Prowadzone są prace naprawcze.
40 lat temu w ramach przygotowań Piotrkowa do Dożynek Centralnych, oddano do użytku Wioskę Wikingów. Bez wątpienia był to najoryginalniejszy plac zabaw dla dzieci i młodzieży, jaki kiedykolwiek posiadało nasze miasto. O wiosce krążyły miejskie legendy – rzekomo kosztowała ponad 3 mln zł, a jej twórca otrzymał wysoką nagrodę pieniężną. A jak było naprawdę? Kto był autorem projektu, a kto wykonał rzeźby?
9 przenośnych defibrylatorów pojawiło się przy miejskich placówkach w Piotrkowie Trybunalskim.