Noc Świętych zamiast halloween

Strefa FM Czwartek, 31 października 2019605244
Po raz kolejny w wigilię Wszystkich Świętych w Piotrkowie odbyła się Noc Świętych. Najmłodsi piotrkowianie w ramach wydarzenia przebierali się za ulubionych świętych. Elementem wydarzenia był korowód, który przeszedł ulicami miasta z parafii Najświętszego Serca Jezusowego do Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek.

Ładuję galerię...

Hasło tegorocznej Nocy Świętych to słowa z ewangelii św. Mateusza: „Tak niech świeci wasze światło przed ludźmi”. Wydarzenie rozpoczęło się od odmówienia Litanii do Wszystkich Świętych. Następnie wierni wyruszyli w procesji z kościoła pw. Najświętszego Serca Jezusowego do Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek. W korowodzie wędrowali m.in. najmłodsi piotrkowianie przebrani za ulubionych patronów. Następnie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najlepsze przebranie, następnie miała miejsce adoracja i uwielbienie. 


Zainteresował temat?

5

7


Komentarze (44)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)01.11.2019 10:28

Do Slanto-Twoja wypowiedz swiadczy o tym,ze sam jestes zalosny,a Twoje wnetrze zionie pustką.Pozdrawiam i wspólczuję

66


~~a ~~~a (Gość)03.11.2019 19:27

Żenada. Po co to? Dzieci mają miny jakby za karę tam były.

12


Noc Świętych zamiast Halloween. ~Noc Świętych zamiast Halloween. (Gość)01.11.2019 05:08

Toż to wielkie zagrożenie dla biznesu KK, dlatego tak to zwalczają. Podobnie to wygląda z LGBT, teraz wiele takich osób znajduje swój azyl w różnych zakonach i kościołach i tu sobie układają życie. W momencie wprowadzenia związków partnerskich lub małżeństw homo nie będą musieli się tak poświęcać, bo dostaną przynależne im prawa. I w tym momencie spada ilość chętnych do seminarium i zakonu, czyli powolny koniec KK. Przypomina mi to coś takiego jak fala w wojsku, mnie gnoili , to po co nowi mają mieć lepiej, niech cierpią tak jak my wcześniej.

126


gość ~gość (Gość)01.11.2019 15:24

Jakoś nie widzę tutaj na zdjęciach biednych dzieci...? Tylko radosne...a te biedne zapukały wczoraj i sama dałam każdemu pieniądze bo słodyczy nie było i wyglądali jakby rodzicie się nimi w ogóle nie zajmowali i nie wiedzieli gdzie są ich dzieci(akurat znam te dzieci). Przynajmniej zarobili parę groszy a hello coś jest tylko przykrywką, żeby wyjść z domu. Mam nadzieję, że te hello kids wiedzą w ogóle o co chodzi bo to te same co chyba z kolędą były...wtedy też nie było słodyczy, więc dostali kasę. Podsumowanie: wszystkie dzieci nasze są

66


dynia ~dynia (Gość)02.11.2019 17:47

Mądry i światły katolik potrafi pogodzić polskie tradycje, obyczaje i obrzędy kościelne z tradycjami innych kościołów i kultur i nawet przez myśl mu nie przejdzie, żeby to prowadziło go do utraty wiary czy własnej religijnej tożsamości.

72


gość ~gość (Gość)02.11.2019 14:23

Halloween w najprostszym tlumaczenuto Wigilia wszystkich swietych i mialo na celu odpedzenie zlych duchow siegajaca epoki Celtow wcale nie pochodzaca z Ameryki .Ci co krytykuja i wymyslaja jakues dziwne pochody przebierancow za swietych nie znaja historii
Zazwyczaj sflustrowani dewoci ktorzy modla sie za figura a diabla maja za skora

102


gość ~gość (Gość)01.11.2019 17:17

Niech żyje Halloween i dobra zabawa! Nie dajmy zaorać umysłów klerowi!

125


gość ~gość (Gość)02.11.2019 11:19

Choinka pierwsza gwiazdka to Boże Narodzenie w które wy nie wierzycie a wszystkim którym jest źle lub kogoś coś boli to wzywacie go mieć ooo Boże więc nie wzywają Pana Boga nadaremnie.

33


gość ~gość (Gość)02.11.2019 12:14

Żenująca indoktrynacja.

51


gość ~gość (Gość)02.11.2019 06:12

Myślę, że Ci co się źle wypowiadają nie byli ochrzczeni nie byli u komuni świętej bierzmowani nie brali ślubu kościelnego nie chodzą do kościoła i nie wierzą w święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc pewno się tylko tak mówią s choinka stoi w każdym domu .

24


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat